treći uzastopni poraz

Ne pomaže ni Frank Lampard: Brighton zavio u crno Chelsea

Autor: Robert Hrkać

15.04.2023. 18:27

Nema svjetla na kraju tunela za Chelsea, koji je danas na svom Stamford Bridgeu upisao treći uzastopni poraz pod vodstvom privremenog menadžera Franka Lamparda (1:2). Koban je bio Brighton Roberta De Zerbija, a MacAllister, March i društvo su Bluesima očitali nogometnu bukvicu.

U 13. minuti je Conor Gallagher razgalio domaću publiku pogotkom iz daljine, a njegov udarac je na putu prema mreži očešao braniča Brightona.

Bivši napadač Manchester Uniteda Danny Welbeck sjajnim je udarcem glavom izjednačio u 42. minuti, a potpuni preokret režirao je mladi Paragvajac Julio Enciso, koji je u 70. minuti pogodio rašlje Kepe s 25 metara.

Chelsea će sezonu pokušati spasiti u Ligi prvaka, ali ih tamo čeka nemoguća misija protiv madridskog Reala, budući da su u prvom četvrtfinalnom susretu poraženi s 2 : 0.

Trenutno je momčad Franka Lamparda na 11. mjestu s 39 bodova, dok Brighton sjedi na poziciji broj sedam i sanja povijesni nastup u Europi.