Četvrtak, 16. svibnja 2024

1. HRL-jug

"Na mišiće" svladana Arena-Pula

17.03.2024. 11:43

Ima nešto u toj Areni iz Pule, što jednostavno ne prija Zadranima. Trebalo je to biti najlakše gostovanje sezone, kod posljednjeplasirane momčadi koja je u 15 odigranih utakmica osvojila tek jedan bod, no pretvorilo se u pravu dramu u kojoj su Zadrani slavili, može se reći, “na mišiće” (25:24). Podsjetimo, prva međusobna utakmica, ona u Mocirama, završila je 24:23 za Zadrane i također je izvučena “na mišiće”.

Kao iz bajke je otvoren susret – laganih 4:0 nakon tri minute igre, a domaćini svoj prvi pogodak zabijaju tek nakon gotov sedam punih minuta. Ipak, od 12. do 15. minute sijevnula je 3:0 serija domaćina koji egaliziraju rezultat na semaforu (6:6). Domaća je momčad u 22. minuti čak i povela 9:8, ali Knežević i Čirjak vraćaju vodu na zadarski mlin. Otišli su Zadrani s plus jedan na predah (13:12), a početak drugog poluvremena ponovno je bio odličan za momčad iz Mocira i u 40. minuti bilo je 18:14. Domaćini se nisu predavali i ponajviše na pogon Grbaca i Čuljaka u 53. minuti ponovno egalizirali rezultat (21:21). Zabio je nakon toga Mikuljan, a onda nakon dobro odrađenog posla u defenzivnom dijelu poentirao je Čirjak i Zadrani su uspjeli nekako prelomiti susret. Upravo je i taj dvojac bio najefikasniji na susretu, Čirjak sa šest, a Mikuljan s pet pogodaka.

Osim ove pobjede, Zadranima je vrhunski “legao” i poraz Umaga kod kuće od Buzeta, čime su se sada Umag i Zadar bodovno izjednačili na drugom mjestu. U sljedećem kolu u Mocire dolazi Hrvatski dragovoljac.

ARENA-PULA      24 (12)

ZADAR 1954      25 (13)

PULA – Dom Sportova Mate Parlov. Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (obojica Rijeka).

ARENA-PULA: Krajcar, Švić, Milutinović, Brečević, Čuljak 9, Tojčić, Mikulčić 2, Šostar-Vazgeč, Buič, Klobučić 2, Simetić 3, Marazović, Grgić, Kablar, Kelecija, Grbac 8. Trenerica: Slavica Bonić.

ZADAR 1954: Perić, Korljan 2, Maršan 3, Knežević 2, Bijelić, Dujmović, Goldner 2, Merhar 3, Prtenjača 1, Mazić 1, Bukva, Čirjak 6, Mikuljan 5, Vrsaljko, Kuštera. Trener: Nino Jerak.

Sedmerci: Arena-Pula 3 (1), Zadar 1954 4 (4).

Isključenja: Arena-Pula 6 minuta (Brečević, Simetić 2+2), Zadar 1954 2 minute (Čirjak).