Petak, 29. ožujka 2024

17 C°

Nije dobro

Marokanci ostvarili prvu pobjedu nad Brazilom, produbljena kriza u redovima Carioca

26.03.2023. 11:39

Brazilci od ispadanja sa SP-a traže izbornika

TANGIER Nogometaši Maroka su u subotu u Tangieru u prijateljskoj utakmici pobijedili Brazil sa 2-1.

Marokanci su poveli u 29. minuti golom Sofiana Boufala, a Brazil je izjednačio u drugom poluvremenu u 67. minuti pogotkom Casemira. Marokanci su do pobjedničkog gola došli u 79. minuti a strijelac je bio Abdelhamid Sabiri.

Ovim porazom produbljeni su problemi brazilske reprezentacije koja nakon ispadanja u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva traži novog izbornika.

To je prva pobjeda Maroka protiv dosadašnjih peterostrukih svjetskih prvaka, a u dva prijašnja susreta Brazil je uvjerljivo slavio.

Brazilci su bili bez ozlijeđenog Neymara, a vodio ih je privremeni izbornik Ramon Menezes, koji je nakon neuspjeha u Katru zamijenio Titea.