Bogdanović s 20 poena pridonio pobjedi Knicksa u Clevelandu, povratak Zubca

Autor: Portal Novi list

04.03.2024. 08:07

Dario Šarić upisao je četiri poena u teškom porazu Warriorsa u Bostonu

RIJEKA Knicksi su nakon uvodne minute utakmice protiv Cavaliersa ostali bez ozlijeđenog Jalena Brunsona, ali su unatoč tome uspjeli stići do 25. pobjede ove sezone. Josh Hart je ostvario “triple-double” (13 poena, 19 skokova i 10 asistencija), a Donte DiVincenzo “iskrcao” domaćinima 28 poena. Svoj doprinos dao je i Bojan Bogdanović.

Nekadašnji hrvatski reprezentativac za pola sata postigao je 20 poena, te tom učinku pridodao tri skoka i tri asistencije. “Babo” je imao nešto više od 50 posto šuta (8-15), ali je pogodio tek jedan od šest šuteva za tri poena.

Jaylen Brown (29) i Jayson Tatum (27) su odveli Celticse do uvjerljive pobjede nad Warriorsima. Stephen Curry nije igrao u drugom poluvremenu. U prve dvije četvrtine je postigao tek četiri poena. Promašio je svih devet pokušaja za tri poena, pogodio tek dvije od 13 lopti iz igre.

Dario Šarić je nepunih 13 minuta u igri iskoristio za četiri poena i dva skoka.

Kawhi Leonard je bio prvi strijelac Clippersa koji su svladali Wolvese u utakmici u kojoj su dominirale obrane. Ivica Zubac se vratio na parket nakon dvije utakmice pauze i odigrao nešto više od 18 minuta tijekom kojih je postigao dva poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

Tobias Harris (28) i  Tyrese Maxey (24) odveli su Sixerse do pobjede nad Mavsima. Ovo je tek šesta pobjeda Philadelphije u posljednjih 14 utakmica koliko nema Joela Embiida.

Luka Dončić je ostvario i treći uzastopni “triple-double” učinak – 38 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Kyrie Irving se priključio s 28 poena.