18 C°

NAPADAČKA RAPSODIJA

Košarkaši Jazine Arbanasa nadigrali Podstranu u 19. kolu Prve muške lige

20.02.2024. 18:40

Košarkaši Jazine Arbanasa vratili su se za vikend na pobjednički kolosijek u Prvoj muškoj ligi. Nakon prethodnog kola u kojem su doživjeli domaći poraz od Kvarnera, u 19. rundi su momci Roka Jurline imali lakši zadatak. Na svom parketu su bez većih problema svladali Podstranu, a neizvjesnost u ovom dvoboju je trajala tek nekih desetak minuta, da bi »Žuti« u drugoj i trećoj dionici doživjeli napadački preporod i zatvorili utakmicu u svoju korist.

U drugoj četvrtini napravili su 18 razlike i na odmor odnijeli okruglih 20 koševa prednosti (50:30), a u trećoj su podebljali prednost i do 39 poena (85:46). Svi igrači osim Andre Mirčete na kraju su se upisali u listu strijelaca, a prednjačio je Filip Krajina sa 17 ubačaja i osam skokova, Srđan Brocić je upisao dvostruko-dvostruki učinak od 15 koševa i 11 asistencija, dok je isti broj poena isporučio i Manuel Dundović. Kod gostiju se istaknuo Dino Šipić s 13 koševa, a Zadranin David Pavin, koji je na dvojnoj registraciji za Split i Podstranu, je sudjelovao u porazu svoje momčadi sa sedam poena.