Druga liga

Korak unatrag igrača Svetog Ante i Škabrnje

Autor: Juraj Vunjak

28.03.2024. 11:21

Vodeći klub natjecanja Vrsi Riba potvrdio je status favorita i rezultatom 4:2 slavio protiv Poljice Brig. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, vrška momčad je u drugom dijelu pokazala svoju kvalitetu i s dva gola slomila protivnike. Pogotke za pobjedničku stranu postigli su Nemarić; Perinić, Žmire i Kralj, dok je za Poljicu Brig gol zabio Atelj, a nesretni Perinić pogodio je vlastitu mrežu. Vrsi Riba su s novom pobjedom potvrdile prvo mjesto na tablici gdje imaju 14 bodova više od drugoplasiranog Svetog Ante koji su kiksali.

Šokovi za vodeće

Mali Pariz iz Bibinja je u ludoj utakmici iznenadio favorita Svetog Antu Zrilića i porazio ga rezultatom 6:5. Drugoplasirana momčad je do 30. minute vodila s tri gola prednosti (5:2), ali su sjajni Mali Parižani zadržali koncentraciju i u posljednjih deset minuta postigli čak četiri pogotka koja su im donijela konačnu pobjedu u ovoj nevjerojatnoj utakmici. U strijelce bibinjskog kluba upisala su se četiri različita igrala od kojih su najbolji bili Marko Bulić i Roko Režan s dva pogotka svaki. U poraženoj momčadi najbolji je bio Kristian Šarić koji je postigao hat- trick.

Osam mladi je pobjedom 3:1 šokirao trećeplasiranu Škabrnju. Škabrnjani su do 30. minute držali minimalno vodstvo, no sjajna zemunička momčad je u posljednjih osam minuta postigla tri pogotka čime je došla do treće pobjede u nizu. Golove za pobjednike zabili su Alvir, Katuša i Rozman, dok je jedini pogodak za momčad Škabrnje postigao Brkić. Osam Mladi se s 19 bodova izjednačio s desetoplasiranom Poljicom Brigom.

Petarda Poljica

Poljica je porazila Zaton rezultatom 5:2 i time okončala negativan niz od tri poraza. Dvostruki strijelci pobjedničke momčadi bili su Vučković i Jurlina, a nesretni Zatonov Luka Vukšević zabio je autogol. Oba pogotka za momčad Zatona postigao je Boško Jure Vukšević. Poljica se ovom pobjedom i ukupno 24 boda izjednačila s bibinjskim Tornadom i Zadrankom protiv koje će igrati u idućem kolu. Zaton je sa svega pet prikupljenih bodova najlošije plasirani klub prvenstva.

Susret između Zadranke i Tornada iz Bibinja završio je neriješenih 2:2. Pogotke za momčad Zadranke postigli su Jadreško i Gobin, dok je Bibinjcima oba gola donio Lovre Sikirić. Obje momčadi nakon podjele bodova imaju 24 na tablici te su izjednačeni s Poljicom od koje imaju jednu utakmicu više.

23. kolo: Mali Pariz – Sveti Ante Zrilić 6:5 (Bulić 11’, 37’, J. Režan 25’, R. Režan 31’, 39’, Duvančić 33’/Šarić 8’, 20’, 24’, Viduka 18’, Mandić 25’), Zadranka – Tornado Bibinje 2:2 (Jadreško 8’, Gobin 32’/Sikirić 22’, 33’), Zaton – Poljica 2:5 (B. J. Vukšević 32’, 33’/L. Vukšević (ag.) 13’, Vučković 30’, 35’, Jurlina 39’, 40’), Škabrnja – Osam Mladi 1:3 (Brkić 23’/Alvir 32’, Katuša 36’, Rozman 39’), Vrsi Riba – Poljica Brig 4:2 (Nemarić 11’, Perinić 20’, Žmire 22’, Kralj 40’/Perinić (ag.) 7’, Atelj 16’).

Redoslijed: 1. Vrsi Riba 53 boda, 2. Sveti Ante Zrilić 39, 3. Škabrnja 35, 4. Sukošan 33, 5. Krneza 30, 6. Mali Pariz 28, 7. Tornado Bibinje 24, 8. Poljica 24, 9. Zadranka 24, 10. Poljica Brig 19, 11. Osam Mladi 19, 12. Zaton 5.