21 C°

1. ŽNL

Iza Zemunika najbolji tjedan sezone, Hajduk sve bliži borbi za vrh

19.03.2024. 12:12

Drugo kolo, drugi kiks (remi) Bibinjaca u borbi za titulu prvaka Prve županijske lige. Ovog puta kiks sigurno »peče« još više, jer je stigao na domaćem terenu i to protiv posljednjeg Zemunika. Završilo je 1:1, a oba pogotka stigla su iz kaznenih udaraca. Poveo je Zemunik preko Pinčića u 45. minuti, a onda je Lucijan Lovre Lisica u 54. izjednačio. Odličan je tjedan iza momčadi s Lužina koja je u posljednjih nekoliko dana osvojila četiri boda (u zaostaloj utakmici su pobijedili Novu zoru), dok je cijelu sezonu prije toga sveukupno osvojila tri. Zemuničani su i dalje posljednji, ali su se Polači približili samo na bod zaostatka.

Rutinski

Pakoštane i Sabunjar ponovno su iskoristili slabo izdanje Bibinja i otišli na tri, odnosno četiri boda prednosti u vrhu redoslijeda. Pakoštanci su sigurno i rutinski nadigrali Novu zoru s 2:0 na svojem Krču. Šarin je u osmoj minuti otvorio mrežu, a Vulin u 69. zatvorio priču u 16. kolu lige. Sabunjar je s druge strane na svojim Sabunikama imao pravu golijadu protiv Zlatne luke. Viđeno je šest golova, a četiri su zabili domaćini. Ipak, gosti su poveli, u 18. minuti preko Orlovića. Svega dvije minute kasnije Rončević je Sukošancima priuštio »hladni tuš« i izjednačio rezultat. U 31. Miletić je zabio za vodstvo Sabunjara, a onda je Rončević drugim pogotkom u 51. podigao na 3:1. Kevrić je u 55. smanjio na 3:2 i možebitno unio dodatnu zanimljivost u ionako kvalitetan susret. Ipak, Miletić je svojim drugim pogotkom u 86. minuti riješio sve nedoumice i potvrdio tri boda i zadržavanje na vrhu tablice.

Minimalno

Svega jedan gol viđen je na susretima Velebita i Škabrnja ‘91 te Galovca i Abecede sporta. Minimalne pobjede ostvarili su Škabrnjanci i Galovčani. U međusobnom srazu dva najugodnija iznenađenje dosadašnjeg dijela proljetne sezone čovjek odluke bio je Smokrović u 82. minuti. Škabrnja je tako nastavila igrati jako dobro pod vodstvom Josipa Butića, dok su »krila« Benkovčana nakon slavlja nad Sabunjarom i Zemunikom podrezana. Galovac je na svojem terenu potvrdio status favorita protiv Abecedw sporta, a junak je bio Kapitanović u 54. minuti.

Puno dominantnije do tri boda stigao je Hajduk iz Pridrage na gostovanju u Crnom kod Dalmatinca. Završilo je 3:1 za goste, a domaćini su prvi stigli do pogotka. Marić je zabio u 18. minuti da bi Bujat u 38. izjednačio. Dvama pogocima Viduka je riješio pitanje pobjednika. Prvu utakmicu kola u petak su igrali Dragovoljac i Polača, a tri boda na krilima raspoloženog Letine osvojio je Dragovoljac.

SABUNJAR       4

ZLATNA LUKA       2

PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Sudac: Tadija Babić. Pomoćnici: Čačić i Zubčić. Strijelci: 0:1 Orlović (18’), 1:1 Rončević (20’), 2:1 Miletić (31’), 3:1 Rončević (51’), 3:2 Kević (55’), 4:2 Miletić (86’).

SABUNJAR: Mate Viduka, Škara, Brkić, Miletić, Lisica (od 46’ Ninčević), Glavan, Jurlina (od 65’ Čirjak), Bašić, Mihael Viduka (od 75’ Glavan), Bugarija, Rončević. Trener: Jurica Lonić.

ZLATNA LUKA: Žilić, L. M. Labus, Babić, Martinović, Marić (od 54’ Kevrić), Orlović (od 87’ J. Sudinja), Torbarina (54’ Čanković), Lončar, B. Labus, I. Sudinja, Miočić (od 80’ Pavić). Trener: Šime Ivković.

PAKOŠTANE       2

NOVA ZORA       0

PAKOŠTANE – Igralište Krč. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Katuša i Žilić. Strijelci: 1:0 Šarin (8’), 2:0 Vulin (69’).

PAKOŠTANE: Romić, Crnjak, Šarin, Prtain (od 46’ Stojanov), Maksan, Batisa de Araujo Jr., Vulin, Bačkov, Mitrović, Kazija, Lokin (od 86’ Šarić). Trener: Jugo Dominis.

NOVA ZORA: Demo, Colić (od 46’ Pavlović), Bezinović, Barić, Batur, Ninčević, Gagula (od 46’ Gašpar), Horvat, L. Batur (od 60’ Mišolongin), Pelicarić, S. M. Batur (od 60’ Dražina). Trener: Josip Lončar.

BIBINJE       1

ZEMUNIK       1

BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Sudac: Josip Barić. Pomoćnik: Kevrić. Strijelci: 0:1 Pinčić (45’), 1:1 L. L. Lisica (54’).

BIBINJE: M. Lisica, R. Delija, Lonić, Čule (od 46 Mrkić), Osmančević, L. L. Lisica, Jurjević-Adžić, Lukić, Bralić, E. Lisica (od 46’ A. Delija), Gambiraža. Trener: Kristijan Tuta.

ZEMUNIK: Knežević, Valentić, Baždarić (do 60’ Šare), Margarin, Buljat (od 87’ Jurkin), Lučić, Marojević, Buljat, P. Tokić, B. Tokić, Pinčić (od 70’ Mandić). Trener: Vlado Mandić.

VELEBIT       0

ŠKABRNJA ‘91       1

BENKOVAC – Gradski stadion Benkovac. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Narančić i Galac. Strijelac: 0:1 Smokrović (82’).

VELEBIT: Mario Jarmanović, Nakić, Anić, Matovina (od 46’ Mladen Jarmanović), Šušak, Čirjak (od 38’ J. Bačić), Čirjak, K. Bačić, Filipović, Josić-Jurjević (od 66’ Petrović), Rosić, Duvnjak (od 58’ Tadić). Trener: Šime Kardum.

ŠKABRNJA ‘91: Ražov, Crnjak, Brkić, T. Jurić, P. Jurić (od 86’ I. Vuković), J. Vuković, F. Bilaver (od 90’ D. Jurić), Škara, Smokrović (od 90’ Ivković), Knežević, K. Bilaver (od 60’ Žilić). Trener: Josip Butić,

GALOVAC       1

ABECEDA SP.       0

GALOVAC – Igralište Milivoj Burčul-Lućo. Sudac: Josip Anić. Pomoćnici: Zubčić i Vrkić. Strijelac: 1:0 Kapitanović (54’).

GALOVAC: Vrkić, Ninčević, Jovančević, Pilipović (od 46’ Smokrović), M. Kožul, Burčul, Čirjak, Jurac, Čorak (od 75’ Kvartuč), Kapitanović, Žilić (od 46’ I. Kožul). Trener: Alen Vedrić.

ABECEDA SPORTA: J. Škara, Matak, Dražić (od 46’ Crnjak), Gambiraža, Rados (od 68’ Marasović), Vujević, Surać, L. Škara (od 77’ K. Lučić), Klanac (od 58’ V. Lučić), Pavlović, I. Lučić (od 46’ Ivčević). Trener: Stipe Pavičić.

DALMATINAC       1

HAJDUK       3

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sudac: Tomislav Kuman. Pomoćnice: Matijević i Bačić. Strijelci: 1:0 Marić (18’), 1:1 Buljat (38’), 1:2 Viduka (75’), 1:3 Viduka (90’).

DALMATINAC: Babić, Skitarelić, Sorić (od 57’ Perić), Džapo (od 85’ Slaviček), Bulić (od 62’ Delija), Marić, Tomić, Batur, Čakarun, Baždarić, Jurica. Trener: Ivan Grgurović.

HAJDUK: Karlić, Zekan, T. Baždarić (od 85’ Mažar), Remšak, Zubčić (od 85’ Pedić), Buljat, Čulina, Kokić (od 51’ Gospić), Viduka, Srzić, Narančić (od 60’ M. Baždarić). Trener: Marko Moravčić.