21 C°

Serie A

Inter se učvrstio na vrhu ljestvice, Verona bolja od Cagliarija

23.12.2023. 20:37

Inter je poveo u 43. minuti golom Yanna Bissecka, a na 2-0 je povisio Nicolo Barella nakon sjajne asistencije Marka Arnautovića

MILANO Milanski Inter učvrstio se na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon što je u susretu 17. kola na San Siru pobijedio Lecce sa 2-0.

Milanski sastav sada ima četiri boda više od Juventusa, dok Milan na trećoj poziciji ima čak 11 bodova zaostatka.

Inter je poveo u 43. minuti golom Yanna Bissecka, a na 2-0 je povisio Nicolo Barella nakon sjajne asistencije Marka Arnautovića. Austrijski napadač je petom uposlio Barellu “prevarivši” cijelu suparničku obranu. U 83. minuti gosti su ostali i bez isključenog Lamecka Bande koji je “pocrvenio” zbog dugog jezika. Za goste je cijeli susret igrao Marin Pongračić.

Tri važna boda dohvatila je i Verona porazivši u derbiju začelja Cagliari sa 2-0. Vodeći gol zabio je Cyril Ngonge u 53. minuti, minutu nakon što su gosti ostali bez isključenog Antoinea Makoumboua. Pobjedu je potvrdio Milan Đurić golom u 90. minuti. Verona je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja, trenutačno je na 16. mjestu.