10 C°

Azijsko prvenstvo

Indija doživjela i drugi poraz na Azijskom prvenstvu, Katanec nadmudrio Štimca

18.01.2024. 20:08

AL RAYYAN  Nogometaši Indije, koje vodi nekadašnji hrvatski izbornik Igor Štimac, upisali su u drugom nastupu i drugi poraz na Azijskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

U skupini B Indija je prvo poražena od Australije 0-2, dok je u drugom nastupu bolji od Štimčeve momčadi bio Uzbekistan s 3-0. Izbornik Uzbekistana je Srečko Katanec, jedan od najboljih slovenskih nogometaša u povijesti.

Uzbekistan je utakmicu riješio u prvom poluvremenu kada je postigao sva tri pogotka. Već u četvrtoj minuti je poentirao Fajzulajev, potom je u 18. minuti na 2-0 povećao Sergejev, dok je u nadoknadi prvog poluvremena Nusrulajev zabio za 3-0.

Drugu pobjedu u skupini ostvarila je Australija koja je time osigurala i prolaz u drugi krug natjecanja. S minimalnih 1-0 je bila bolja od Sirije, a pogodak vrijedan tri boda dao je Irvine u 59. minuti.

Na ljestvici vodi Australija s maksimalnih šest bodova. Četiri ima Uzbekistan, jedan Sirija, dok je bez boda Indija.

Osminu finala izborit će prvoplasirane i drugoplasirane momčadi iz svake skupine te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.