SP U KATARU

HRVATSKA ARGENTINA 0:3 GOTOVO JE! Argentina odlazi u finale. Ajmo uzeti broncu!

Autor: Zadarski list

13.12.2022. 18:09

Argentina je u finalu, Hrvatska ide u utakmicu za 3. mjesto. Budimo realni, bolji su i treba im čestitati. Nakraju dana, moramo biti svjesni da smo među 4 najbolje reprezentacije na svijetu i izgubiti u polufinalu nije neuspjeh.

Igramo za 3. mjesto na svijetu u subotu od 16 sati, a protivnika ćemo saznati sutra nakon utakmice Francuska- Maroko.

KRAJ UTAKMICE

88. minuta: Majer dalekometni udarcem pokušava, no Martinez je na to spreman.

81. minuta: Izlazi Luka Modrić, ulazi Lovro Majer.

78. minuta: Lijep udaraca Oršića, no nažalost neprecizan.

72. minuta: Perišić lijepim udarcem upošljava praktički besposlenog Martineza na golu Argentine.

69.minuta: Leo Messi pokazao zašto je vjerojatno najbolji u povijesti i proigrava Alvareza koji bez problema zabija novi pogodak.

63. minuta: Modrić poslao loptu u gužvu pred protivničkim golom, no bez prave šanse.

62. minuta: Prve promjene kod Argentine.

58. minuta: Messi u velikoj prigodi , ali Livaković brani

50. minuta: Petković ušao umjesto Brozovića.

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME Ušli su Oršić i Vlašić umjesto Sose i Pašalića.

KRAJ PRVO POLUVREMENA  Nažalost gubimo, no imamo drugo poluvrijeme da se vratimo.

42. minuta: Nova velika prilika za Argentinu, no Livaković nas spašava od potopa u 1. poluvremenu.

39. minuta: Julian Alvarez poigrao se s našom obranom i zabio za povećanje vodstva Argentine.

34.minuta: Lionel Messi odlično puca pod gredu i dovodi Argentinu u vodstvo.

32.minuta: Kazneni udarac za Argentinu. Alvarez je pobjegao našoj obrani i Livaković prilikom izalska s vrata radi prekršaj, prema sucu Orsatu.

25. minuta: Enzo Fernandez s prvim udarcem prema golu, Livaković spreman. Međutim, mora se priznati lijep udarac s 20-ak metara.

23.minuta: Mala nesigurnost Gvardiola prilikom ispucavanja, međutim ništa lošega se nije dogodilo.

20.minuta: Bez konkretnih prilika, međutim Hrvatska ostavlja bolji dojam.

14.minuta: Messi pada a rubu 16-erca, Orsato kaže da nema prekršaja, igra se nastavlja.

6. minuta: Početno ispitivanje snaga, bez ikakvih prijetnji po oba gola.

POČELO JE POLUFINALE!

Od 20 sati Hrvatska igra protiv Argentina u sklopu polufinala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Stigli su službeni sastavi! Hrvatska bez promjena u odnosu na utakmicu protiv Brazila.

Izbornik Argentine, Lionel Scaloni, ima jedan problem, a to je da mu standardni prvotimac Acuna, ne igra zbog žutih kartona. Acuna igra na lijevoj strani terena, odnosno pravio bi evenutalne probleme našem dvojcu Pašalić-Juranović.  Osim Acune, argentinski izbornik ne može računati igrača koji standardno ulazi u drugom poluvremenu, Montiel. On, za razliku od Acune, pokriva desnu stranu terena.

Glavna promjena što se hrvatske reprezentacije tiče je to što će prvi puta na ovom Svjetskom prvenstvu igra u plavoj garnituri dresova.

Glavni sudac utakmice biti će iskusni Talijan Daniele Orsato, a utakmica se igra na Lusail Iconic stadionu.