13 C°

NBA liga

Hornetsi i drugi put u tri dana pobijedili Maverickse, Dončićevih 40 poena nedovoljno

26.03.2023. 22:41

Košarkaši Charlotte Hornetsa su u nedjeljnoj matineji pred svojim navijačima svladali Dallas Maverickse sa 110-104 i nanijeli im drugi poraz u tri dana.

Charlotte (25-51) je predzadnja momčad na ljestvici Istočne konferencije, a s ove je dvije pobjede kompromitirala izglede Dallasa za plasman u doigravanje. Naime, Mavericksi su s učinkom 36-39 pali na 11. mjesto u Zapadnoj konferenciji i trenutačno nisu među momčadima koje će se boriti za naslov NBA prvaka.

Hornetsi su u ovoj utakmici vodili gotovo cijelim tijekom, a već u prvoj četvrtini su bili na +18 (30-12), kasnije i na +19 (48-29) u drugom periodu. Gosti su se uspjeli vratiti već do kraja poluvremena na samo sedam koševa zaostatka, a u završnici dvoboja su dvaput i vodili (92-90, 98-97). No, u oba navrata su Hornetsi odgovarali serijama, prvi put 6-0, drugi put 7-0 i vraćali prednost na svoju stranu.

Na ulazu u zadnju minutu Maxi Kleber je tricom smanjio zaostatak Dallasa na samo dva poena (106-104), ali to je bio posljednji ubačaj gostiju.

Strijelce Dallasa predvodio je Luka Dončić sa 40 koševa, ali je iz igre gađao 12/29. Imao je Slovenac i 12 skokova te osam asistencija, ali je zaradio i 16. tehničku pogrešku pa će morati propustiti sljedeću utakmicu u kojoj će njegova momčad gostovati kod Indiana Pacersa.

Kyrie Irving je postigao 18 koševa, a Tim Hardaway Jr. 15., no obojica s lošim postotkom šuta.

Gordon Hayward je predvodio Hornetse sa 22 koša, a P. J. Washington je uz 21 poen imao i 12 skokova. Novak Mark Williams je spojio 15 koševa i 16 skokova.