8 C°

NBA LIGA

Clippersi Ivice Zupca doživjeli još jedan poraz u gostima

28.10.2022. 12:59

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca doživjeli su u četvrtak još jedan poraz u gostima od Oklahoma City Thundera koji su ih svladali sa 118-110.

Oklahoma je i u utorak bila bolja od Clippersa sa 108-94.

Zubac je na terenu proveo 34:21 minutu i u tom je vremenu uz šut iz igre 4/9 zabio 12 koševa i pridodao nevjerojatnih 18 skokova te dvije asistencije i jedan blok. Ovo mu je treći double-double od početka sezone.

Bez Kawhija Leonarda

Pobjedničku momčad predvodio je Shai Gilgeous-Alexander s 24 ubačaja. Luguentz Dort je dodao 21 koš, a Aleksej Pokuševski 15.

Clippers, koji su bili bez ozlijeđenog Kawhija Leonarda (koljeno) i Marcusa Morrisa drugu utakmicu zaredom, predvodio je Norman Powell sa 21 ubačajem, a Reggie Jackson je dodao 18. Ovo je treći poraz zaredom Clippersa.

Gosti su smanjili zaostatak na jedan koš nešto više od pet minuta prije kraja, ali onda je Pokuševski zabio tricu, a Gilgeous-Alexandera zabio polaganjem zahvaljujući čemu je Thunder preuzeo kontrolu do kraja utakmice.

Dallas Mavcericks su u gostima sa 129-125 nakon produžetka pobijedili Brooklyn Netse, a Luka Dončić je upisao prvi triple-double ove sezone sa 41 košem, 14 asistencija i 11 skokova.

Dončiću je ovo 47. triple-double u regularnom dijelu sezone u karijeri. Hardaway ga je pratio sa 18 poena, a Kleber sa 15.

Irving 39 ubačaja, Durant 37

Kyrie Irving je bio najbolji pojedinac Brooklyna, kojem je ovo treći uzastopni poraz, s 39 ubačaja, a Kevin Durant je ubacio 37.

Golden State Warriors su kod kuće sa 123-110 bili bolji od Miami Heata, a Stephen Curry je ubacio 33 koša od čega deset u zadnjih pet i pol minuta.Andrew Wiggins je zabio 18 koševa uz 10 skokova za aktualne prvake.

Jimmy Butler je bio najučinkovitiji kod Miamija sa 27 koševa, a Bam Adebayo je dodao 26.

I u zadnjoj utakmici koja je igrana sinoć Memphis Grizzlies su na gostovanju sa 125-110 nadigrali Sacramento Kingse.

Predvodio ih je Desmond Bane sa 31 ubačajem, dok je Jo Morant upisao 22 koša. Grizzliesima je ovo četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica.

De’Aaron Fox je bio najbolji strijelac Sacramenta, utakmicu je završio sa 27 košem, a Harrison Barnes je dodao 20. Kings su jedna od tri NBA momčadi bez pobjede od početka sezone uz Los Angeles Lakerse i Orlando Magic.