17 C°

LaLiga

Celta Vigo velikim preokretom uzela važna tri boda u borbi za ostanak

20.04.2024. 17:15

VIGO Nogometaši Celte Vigo ostvarili su važnu pobjedu u borbi za ostanak u elitnom razredu španjolskog klupskog nogometa, svladavši pred svojim navijačima Las Palmas sa 4-1 u prvom dvoboju subotnjeg programa LaLige.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Juanma Herzoga, ali je domaća momčad već do poluvremena došla do preokreta golovima Iaga Aspasa (37) i Williota Swedberga (39). Anastasios Douvikas (71) i Iago Aspas (76) su pogocima u drugom poluvremenu postavili konačnih 4-1.

Sedmom prvenstvenom pobjedom Celta je došla do 31 boda i privremeno zasjela na 15. mjesto, sa šest bodova više i utakmicom više od Cadiza, najbolje od tri momčadi koje se nalaze u zoni ispadanja.

Daleko od nje je Las Palmas, koji sa 37 bodova drži 12. poziciju.

Vodeći Real Madrid ima 78 bodova, osam više od drugoplasirane Barcelone koja će u nedjeljnom El Clasicu (21 sat) pokušati smanjiti zaostatak i održati nadu za obranu naslova.