PORAZ TOTTENHAMA

Brentford zadao novi udarac Spursima

Autor: Robert Hrkać

20.05.2023. 15:45

Tottenham je nastavio s nizom loših igara, a njihovu slabu formu sada je iskoristio Brentford, koji je slavio na gostovanju rezultatom 3 : 1. Domaći su odlično ušli u utakmicu, a za to su bili nagrađeni već u 8. minuti, kada je Harry Kane fenomenalno pogodio gornji kut Raye iz slobodnog udarca. Rayi su Spursi prijetili u više navrata u prvom poluvremenu, ali šanse nisu uspjeli konkretizirati u pogodak.

U nastavku je Brentford kaznio neučinkovitost Spursa. Prvo je Bryan Mbeumo izjednačio u 50. minuti, kada je naciljao mrežu Forstera na asistenciju Wisse. Kamerunac je potpuno preokrenuo utakmicu 12 minuta kasnije, ovaj put zabivši nakon dodavanja Hickeya. Točku na i debakla momčadi Ryana Masona stavio je Wissa u 88. minuti, a asistenciju za treći gol Brentforda upisao je nevjerojatni Mbeumo.

Tottenham je s ovim porazom doveo u pitanje mjesto u Europi iduće sezone. Sada su na sedmom mjestu s osvojenih 57 bodova, a za vrat im puše Brentford, koji se nalazi na devetom mjestu s 56 bodova.