ponedjeljak, 6. svibnja 2024

Giro d'Italia

Australac Michael Matthews u samom finišu ispred Danca Madsa Pedersena osvojio treću etapu Gira

08.05.2023. 18:22

U ukupnom redoslijedu nije došlo do promjene na samom vrhu pa tako i dalje vodi belgijski biciklist Remco Evenepoel

MELFI Australski biciklist Michael Matthews pobjednik je treće etape utrke Giro d’Italia, koja se u dužini od 216 kilometara vozila od Vasta do Melfija.

Uglavnom ravna etapa imala je dva uspona u samoj završnici, ali se unatoč tome o etapnom pobjedniku odlučivalo u samom finišu. Najbolji je bio Australac Michael Matthews koji je pobijedio ispred Danca Madsa Pedersena i svog sunarodnjaka Kadena Grovesa koji je dan ranije, u drugoj etapi, također završio na trećem mjestu.

U ukupnom redoslijedu nije došlo do promjene na samom vrhu pa tako i dalje vodi belgijski biciklist Remco Evenepoel. No, sada je na drugom mjestu Portugalac Joao Almeida koji zaostaje 32 sekunde, dok je treći Slovenac Primož Roglič koji ima 44 sekunde zaostatka za biciklistom koji je trenutačno u ružičastoj majici.

U srijedu je na programu četvrta etapa, u dužini od 175 kilometara biciklisti će voziti od Venosa do Lago Lacena.