Petak, 29. ožujka 2024

SERIE A

Atalanta poražena na gostovanju kod Salernitane

13.05.2023. 17:29

Nogometaši Salernitane ostvarili su minimalnu 1-0 pobjedu protiv Atlante u prvoj subotnjoj utakmici 35. kola talijanske Serie A i tako gotovo i matematički osigurali ostanak u elitnom društvu i sljedeće sezone. Utakmica u Salernu odigrana je u teškim, kišnim uvjetima, a pobjednički pogodak potigao je Antonio Candreva u drugoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice. Za domaću momčad cijelu je utakmicu odigrao Domagoj Bradarić, dok je Mario Pašalić bio u početnoj postavi Atalante, ali je zamijenjen na poluvremenu.

Salernitana je sa 38 bodova iz 35 nastupa na 15. mjestu. Od zone ispadanja je sada udaljena 11 bodova. Atalanta je sa 58 bodova na šestoj poziciji i sve dalje od plasmana u Ligu prvaka.

U subotu će još igrati Spezia – Milan (18 sati) i Inter Sassuolo (20.45).