Nedjelja, 28. travnja 2024

21 C°

SERIE A

Atalanta golom u petoj minuti sudačke nadoknade srušila Milan! Pašalić igrao do 87. minute

09.12.2023. 21:03

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 87. minute za Atalantu u 3-2 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Milana u susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Domaće je dva puta u vodstvo dovodio Lookman (38, 55), gosti su se vraćali u igru preko Girouda (45+3) i Jovića (80), ali nakon što je Muriel (90+5) fantastično petom iz punog trka prevario Maignana za 3-2 više nije bilo vremena i za treće poravnanje.

Ovom pobjedom Atalanta je skočila na sedmo mjesto sa 23 boda, koliko ima i šesta Fiorentina, dok je treći Milan ostao na 29 bodova.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Verona i Lazio su igrali 1-1 (0-1). Gosti iz Rima su poveli golom Zaccagnija (23), ali nakon brojnih propuštenih prilika uslijedilo je još jedno razočaranje za njih nakon što je Henry (70) poravnao na 1-1. Toma Bašić ostao je na klupi Lazija koji je deveti sa 21 bodom, dok je Verona 17. sa 11 bodova, koliko ima i 18. Empoli koji je u zoni ispadanja, ali i koji će u ponedjeljak ugostiti Lecce.

Na vrhu je Juventus sa 36 bodova, jedan manje uz utakmicu manje ima drugi Inter koji od 20.45 sati igra protiv Udinesea.