Žuniću naslov prvaka Hrvatske

Autor: Čedo Fabulić

27.07.2008. 22:00
Žuniću naslov  prvaka Hrvatske

Zadovoljan sam nastupom u Varaždinu. Nije loše, pogotovo kad se uzme u obzir da sam podbacio na SP-u u Poljskoj. Tamo sam jednostavno “pukao”, zato mi je Varaždin bio jako važan, mislim da je 69,46 odličan rezultat – kaže Žunić
Na prekrasnim borilištima atletskog stadiona Sloboda proteklog je vikenda održano ovogodišnje pojedinačno PH u atletici za starije juniore i juniorke (U-19), odnosno za mlađe seniore i seniorke (U-23). Na dvodnevnom mitingu nastupilo je 280 atletičara iz 27 hrvatskih klubova, a među njima i devet članova AŠK Zadar koji su osvojili čak deset odličja, jedno zlatno, četiri srebrna i pet brončanih postigavši pritom nekoliko osobnih i klupskih rekorda.
Najbolji zadarski atletičar Stipe Žunić osvojio je zlatno odličje i naslov državnog prvaka u bacanju koplja, hitnuvši spravu na dalekih 69,46 metara. Ovim rezultatom Žunić je već ispunio normu (65.50) za nastup na pojedinačnom prvenstvu Europe za starije juniore u Novom sadu sljedeće godine. Stipe je osvojio još dva srebrna odličja i to u bacanju kugle (17.10) i u bacanju diska (49.87).
– Zadovoljan sam nastupom u Varaždinu. Nije loše pogotovo kad se uzme u obzir da sam podbacio na SP-u u Poljskoj. Tamo sam jednostavno “pukao”, zato mi je Varaždin bio jako važan, mislim da je 69,46 odličan rezultat – kaže Žunić.
 Kad ćeš preko 70 metara?
– Nadam se što prije. Sljedećeg vikenda u Rijeci ću nastupiti na seniorskom PH, možda već tako bude koplje letjelo preko te granice – kaže Stipe.
Kod juniora još je nastupio Antonio Grdić koji je u polufinalnoj utrci na 100 m osvojio drugo mjesto (11,48), a u finalu sedmo (11,52).
U konkurenciji juniorki Andriana Vunić nastavlja sa sjanim rezultatima. Ona je osvojila čak tri odličja, dva srebrna i jedno brončano. Titulu viceprvakinje Hrvatske Andriana je osvojila u bacanju kugle (11,16 – osobni rekord) i u bacanju diska (36,25), dok je u bacanju koplja zauzela treće mjesto, ali s vrlo vrijednim rezultatom od 43,03 metra postignutim u trećoj seriji, čime je za nešto manje od dva metra nadmašila stari osobni rekord. Kao i Žunić Andriana je ispunila zadanu normu (42 m) za nastup na pojedinačnom prvenstvu Europe za mlađe juniorke, koje će se održati sljedeće godine u finskom Tampereu.
Treća mjesta i brončana odličja još su osvojili Anastazija Kalac u bacanju diska (36,09), Magdalena Bokanović na 100 m pr (14,68 – osobni rekord), Kristina Batur na 400 m pr (1.02,77 – osobni i klupski rekord) i Matea Baričević u skoku udalj (5,54). Ovdje treba izdvojiti kadetkinju Ines Ikić koja je među starijim juniorkama udalj skočila 5,42 metra i zauzela zapaženo četvrto mjesto. Također četvrto mjesto osvojila je Petra Vulić, hitnuvši koplje na 41,24 metra.