Utorak, 30. travnja 2024

Weather icon

Vrijeme danas

26 C°

Mesić u Ostrei

Autor:

01.11.2009. 23:00
Mesić u Ostrei

Foto: Adam VIDAS



Meni je drago da sam danas posjetio ovaj pogon i uvjerio se da se i ovdje, na prostoru koji nije uz more, može prerađivati riba i zaposliti 400 ljudi, kazao je Mesić
U sklopu svoga posjeta Zadru i Zadarskoj županiji, predsjednik Republike Hrvatske, Stjepan Mesić, prošle je subote posjetio i riboprerađivačku tvrtku Ostrea d.o.o. u poslovnoj zoni Novi Stankovci.
Predsjednik je u Stankovce stigao u društvu zadarskog župana Stipe Zrilića, njegova zamjenika Stanka Zrilića i Božidara Kalmete, ministra mora, prometa i infrastrukture.
U ovoj najvećoj i najmodernijoj tvornici riboprerađivačke industrije u ovom dijelu Europe, dočekali su ih, između ostalih i Željko Baradić, načelnik Općine Stankovci te Neven Badurina, direktor tvrtke „Ostrea”, koji je Predsjednika proveo kroz tvornicu upoznavši ga s činjenicom da je riječ o 7.500 kvadrata gdje se do sada prerađivalo 3.500 tona inćuna godišnje.
Direktor je Predsjednika upoznao i s načinima prerade ribe, o dnevno prerađenim količinama te o zastupljenosti tvrtke u Europi, a Mesić je rado popričao i s djelatnicama u proizvodnom pogonu te pokazao zanimanje za njihov posao.
– Meni je drago da sam danas posjetio ovaj pogon i uvjerio se da se i ovdje, na prostoru koji nije uz more, može prerađivati riba i zaposliti 400 ljudi. Vidi se da ova tvrtka ima šanse za razvoj kao i cijela industrijska zona. Vjerujem stoga da će, ukoliko se nađu poslovni ljudi, koji znaju organizirati posao, biti još radnih mjesta, kazao je Mesić.
Badurina je ovom prilikom izrazio zadovoljstvo Predsjednikovim posjetom koji za tvrtku podrazumijeva veliku podršku, osobito zbog činjenice da, osim do sada uloženih 50 milijuna kuna, uskoro planira u pogone tvornica uložiti još 80 milijuna.
– Današnji dan je za nas izuzetno značajan, jer bitna nam je podrška nakon novih investicija, kao i zbog budućih planova. Predsjednik je bio iznenađen našim pozivom, no vidim da mu je bilo i drago doći ovdje. Do sada smo proizvodili 3.500 tona inćuna godišnje, no iduće godine tu brojku namjeravamo povećati na 5.000. Očekujemo da ćemo to i ostvariti, kazao je Badurina.