Benkovački azil oko kojeg su se posljednjih godina lomila mnoga koplja zatvorio je svoja vrata prije mjesec dana, a zadatak zbrinjavanja pasa lutalica s tog područja prebačen je na tvrtku AS-EKO d.o.o. iz Šibenika.
– Azil je zatvoren iz razloga što je Grad Benkovac izabrao najpovoljniju varijantu za zbrinjavanje pasa lutalica. Naime, Grad Benkovac je potpisao ugovor o provedbi zbrinjavanja pasa lutalica s područja grada Benkovca i to s jedinom tvrtkom u Dalmaciji koja ima legalan azil. Radi se o tvrtki AS-EKO d.o.o. iz Šibenika koja posluje u Industrijskoj zoni “Podi” u Šibeniku, pojasnila je glasnogovornica Grada Benkovca Stela Filipi.
U azilu se u trenutku zatvaranja nalazilo petnaest pasa koje je temeljem ugovora preuzela navedena tvrtka, a s njom je Grad Grad Benkovac 16. svibnja sklopio i ugovor o provedbi usluge zbrinjavanja pasa lutalica na području Grada Benkovca te će se temeljem tog ugovora zbrinjavati napušteni psi sukladno Zakonu o zaštiti životinja. Što se tiče samog zaposlenika sad već zatvorenog benkovačkog azila Filipi je kazala kako se radi o zaposleniku komunalne tvrtke Benković d.o.o. koji je do potpisa ugovora vodio brigu o psima u azilu te će svoj status riješiti unutar tvrtke, odnosno bit će raspoređen na drugo radno mjesto.
Godišnji izdaci za benkovački azil iznosili su inače oko 150 tisuća kuna, za što nije postojala posebna stavka u proračunu već su sredstva bila predviđena unutar suradnje s komunalnom tvrtkom Benković d.o.o., pojasnila je Filipi.
Pojednostavljeno, sada kako više nema troškova za azil, komunalno poduzeće više neće fakturirati Gradu Benkovcu račune.
Dodajmo i to kako je na službenim stranicama tvrtke AS-EKO navedeno da se zbrinjavanje životinja provodi prema Zakonu o zaštiti životinja i Pravilniku o uvjetima kojima moraju udovoljavati skloništa za životinje i higijenski servisi, a koje obuhvaća lov i ulov psa, transport do skloništa, klinički pregled veterinara, desetodnevnu izolaciju, odstranjivanje parazita, liječenje ako su bolesni, hranjenje i čišćenje kaveza… Sve to traje sveukupno 60 dana, a paralelno se radi udomljavanja životinje oglašavaju i u medijima. Ukoliko ne dođe do udomljavanja, AS-EKO je zadužen za eutanaziju i zbrinjavanje lešine koja slijedi nakon isteka spomenutog razdoblja.
najnovije
najčitanije
Županija
NAJBOLJI MALI KAMP
Dionis Camping Zaton ovogodišnji najbolji domaći mali kamp: ‘Inspirirali su nas na otvaranje…’
Zadar
JAVLJA DHMZ
Danas oblačno s kišom, u nastavku dana osjetan pad temperature
Zadar
financijska izvješća
Poznato kako posluju gradske tvrtke. Tri u minusu, a iznos gubitaka jedne nije nimalo zanemariv
Košarka
Kvalifikacije za EP
Božić i Smith predvodili Sesarovu družinu do važne pobjede kontra Bosne i Hercegovine
Košarka
Službena potvrda
Pep Guardiola produžio ugovor s Manchester Cityjem
Županija
SILBA
FOTO Katamaran Jadrolinije udario o obalu Božave
Scena
IRIS PETRAČ
Tko je supruga Novice Petrača? Bivša zadarska novinarka i glasnogovornica Grada Zadra
Crna Kronika
PU ZADARSKA
U Murvici se zapalio automobil u vožnji, vatrogasci intervenirali
Zadar
INFORMIRAJTE SE!
Višnjik objavio važne upute za posjetitelje koncerta Doris Dragović!
Crna Kronika
zloupotreba položaja