21 C°

Druga HRL Jug

Biograd u derbiju pobijedio Opuzen i preuzeo prvo mjesto

15.10.2024. 12:56

Sjajno izdanje rukometaša Biograda, koji su nakon derbija u petom kolu Druge lige Jug protiv Opuzena preuzeli prvo mjesto na ljestvici i jedina su momčad s maksimalnim učinkom u ligi. Završilo je 28:27. Računajući prošlu sezonu bila je to 12. drugoligaška pobjeda Biograda u nizu.

Nakon što se igralo “gol za gol”, pred kraj poluvremena Biograjci su nekoliko puta imali plus dva, ali se na odmor otišlo u egalu (13:13). U 41. minuti domaćini prvi put imaju četiri gola prednosti i tu su razliku zadržali sljedećih desetak minuta.

Gosti pritišću u završnici te su se u dva navrata približi na gol zaostatka (25:24, 26:25). Međutim, Bruno Jeličić (uz dva gola, odlično igrao u obrani) i Ivan Milovac vraćaju svojoj momčadi dva gola prednosti. Početkom zadnje minute Opuzen je na 27:26 i u tim trenutcima domaćini ostaju s igračem manje, budući da je isključen Hrvoje Jeličić.

Međutim, ove sezone razigrani Dino Pavlović (s prosječnih 10,2 gola prvi strijelac lige) preuzima odgovornost u napadu i desetim golom na utakmici pola minute prije isteka vremena pogađa za 28:26.

Opuzenci su uspjeli zabiti gol, ali bilo je premalo vremena da bi ugrozili važnu pobjedu momčadi iz Kraljevskog grad, koja će u sljedećem kolu biti gost Dugopolja.

Redoslijed: 1. Biograd 10, 2. Solin 9, 3. Opuzen 8, 4. BM 8, 5. Zadar 2013 6, 6. Metković Zalmo II 6 bodova…