36 C°

Europsko juniorsko prvenstvo

Nakon sinkro bronce Matej Nevešćanin peti u finalu na 3 metra

12.07.2024. 21:07

Nakon četvrtog mjesta s daske 1 metar i bronce u sinkro skokovima s daske 3 metra s Lukom Martinovićem, Matej Nevešćanin (KSV Zadar 2011) u posljednjem nastupu na Europskom juniorskom prvenstvu u poljskom gradu Rzeszowu osvojio je peto mjesto u finalu daske 3 m (528.15 bodova). Zlatni je i u ovoj disciplini bio Talijan Matteo Santoro (585.55), srebrni Ukrajinac Kirilo Azarov (550.75), a brončani Norvežanin Isak Borslien (533.55).

Finale je izborio i još jedan hrvatski predstavnik, Luka Martinović koji je natjecanje završio na osmom mjestu. U kvalifikacijama su nastupila 23 skakača, a u finale (12. najboljih) Nevešćanin se plasirao kao sedmi (486.20 bodova).

Mladi zadarski skakač tako je završio s nastupima na europskim juniorskim prvenstvima, a do kraja godine očekuje ga juniorsko SP.