Velebitu i Raštanima po tri boda

Autor: Z L

06.04.2010. 22:00

VELEBIT  – GOŠK 2:0
BENKOVAC -Igralište HNK Velebit. Gledatelja 150. Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Densi Abramac i Ćiro Ugrin (oba Split). Delegat: Ante Cipitelo (Šibenik).
Strijelci: 1:0 Barnjak (63′ – 11 m) , 2:0 Miletić (86′).
VELEBIT: Šimunov, Žilić, Dujmović, Čerina, Benić, Ivanić, Kurtin (od 77′. Miletić), Jurjević (od 56′. Barnjak), Srzentić (od 85. Klapan ), Šarlija, D. Klapan. Trener: Ivo Šupe.
GOŠK : Kristić, Kokanović, Čikato, Redžić (od 60′. Dragić), Begić, Glavinić, Papić, Hodžić (od 72′. Kriste), Kovačić, Rezo (od 62′. Memunić). Trener: Milan Petrović.
U susret su domaćini ušli “nabrijani” da što prije zatresu mrežu gostiju i ostvare pobjedu kako bi u nastavku što mirnije igrali. Već u 3. minuti su dva puta umalo u toj nakani uspjeli, no u oba slučaju ispriječila se vratnica, najprije Srzentiću, a odmah nakon toga i Šarliji. Iza toga pored nekoliko prigoda u prvom dijelu mreže se nisu tresle, jednostavno je nedostajalo mirnoće u završnici. Prve izmjene u domaćoj momčadi radi trener Ivo Šupe i one donose rezultata, ušli su u igru Barnjak i Miletić. Nakon što je u 63. minuti uposlen Anđelko Srzentić isti je krenuo duboko u kaznenii prostor gostiju ruši ga Čikato i to je kazneni udarac za domaće. Siguran realizator bio je Leonard Barnjak za vodstvo od 1:0. I dalje domaći nogometaši igraju napadački, no nema rezultata da bi u 86. minuti nakon lijepe akcije koju je započeo Nikola Žilić s lijevog boka dugom loptom uposlio Dadu Klapana, koji pronalazi na suprotnoj strani Miletića, a ovaj pored nemoćnog vratara Kristića postavlja konačni rezultat za velika tri boda i bijeg s dna ljestvice.
RAŠTANE  – JADRAN LP 3:1
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 250. Sudac: Mario Repušić (Runovići). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Hrvoje Boban (Split). Četvrti sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Strijelci: 1:0 Burčul (31′ – 11m ), 2:0 M. Gospić (68′), 3:0 Burčul (70′), 3:1 Glasović (83′).
RAŠTANE: Vugdelija, Peraić, L. Batur (od 69′ Veršić), Rogić, Andačić, Medun, Čirjak, Čačić (od 77′ Grgurović), Gregov (od 66′ Batur), Burčul, M. Gospić. Trener: Vlado Mandić.
JADRAN LP: Stipković (od 73′ Šego), Pear (od 69′ Džeko, Dominiković, Parmać, Krstičević, Niolac, Barbir (od 78′ Žderić), Majić, Čotić, Jerković, Glasović. Trener: Siniša Spremo.
U derbiju 24. kola trećeligaša juga nakon kvalitetne nogometne predstave momčad Raštana je nakon bolje igre u većem dijelu susreta zasluženo pobijedila kvalitetni sastav iz Ploča s 3:1 (1:0). Po zbivanjima na terenu rezultat je mogao biti i veći za domaćine. Tako su i nakon četvrte uzastopne pobjede ovoga proljeća na svom terenu (u 7 kolu osvojili čak 17 bodova bez poraza s gol razlikom 17:2). S nova tri boda Raštane su ostale i jedini pratitelj vodećem Dugopolju (47:46 bod.) u borbi za prvo mjesto u 3. HNL – jug. Inače, nakon propuštene tri velike prigode u prvih pola sata igre (Gregov, Čačić i Gospić) domaćini su poveli 1:0 u 31. minuti iz kaznenog udarca kojeg je rutinirano izveo kapetan Goran Burčul, a prethodno je Josip Parmać u svom šesnaestercu u prodoru srušio nezadrživog Marka Gospića. U 37. minuti nakon solo akcije Marko Gospić je izbio sam ispred vratara Polačana Gorana Stipkovića, ali je njegov lob udarac s deset metara završio tik iznad grede pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0 za Raštane. U nastavku igre domaćini još više dominiraju terenom i nakon prokockane prigode u 62. minuti, kada je Šime Gregov s pet metara promašio prazna vrata, uskoro za samo dvije minute Raštane su riješile pitanje pobjednika s dva nova zgoditka. Naime, najprije u 68. minuti Marin Batur prizemnim udarcem s osam metara svladao je nemoćnog Stipkovića za 2:0, da bi u 70. minuti nakon solo akcije Gospića i nesebičnog dodavanja raspoloženi Goran Burčul sa sedam metara bio ponovno precizan za vodstvo od 3:0. I nakon visokog vodstva razigrani igrači trenera Vlade Mandića su napadali i vršili snažan pritisak na gol Polačana, ali iz nekoliko novih prigoda (Medun, Gospić, Burčul i Čirjak) nisu uspjeli više postići niti jedan zgoditak, ali su zato neočekivano i nepotrebno primili jedan zgoditak, prvi ovoga proljeća na svom terenu. Tako je Jadran LP u samom finišu uspio ublažiti poraz, kada je vratar Raštana Pavao Vugdelija nespretno intervenirao (slabo ispucao loptu), što je iskoristio mladi Stipe Glasnović i u 83. mintu lob udarcem s 18 metara pogodio praznu mrežu domaćina za konačnih 3:1.

TREĆA HNL

Rezultati 24. kola: Velebit – GOŠŠK 2:0, Raštane – Jadran LP 3:1, Zmaj – Neretva 0:0, Omiš – Konavljanin 1:1, Primorac 1929 – Uskok 2:0, Zagora – Hrvace 3:2, Dinara – Dugopolje 0:2, Jadran KS – Neretvanac 4:1. Slobodan je bio Primorac .
Poredak: Dugopolje 47, Raštane 46, Uskok 40, Jadran LP 37, Primorac 35, Dinara 33, Neretvanac i Zagora 31, Jadran KS 29, Neretva i Velebit 27, Konavljanin i Zmaj 26, Primorac 1929 25, Hrvace 24, GOŠK 22, Omiš 17.
Raspored 25. kola (10. travnja): Primorac – Zagora, Jadran KS – Raštane, Dugopolje – Velebit, Hrvace – Primorac 1929, Uskok – Omiš, Konavljanin – Zmaj, Neretva – Jadran. Nedjelja 26. travnja: Neretvanac – Dinara. Slobodan je GOŠK.