Foto: Dino Stanin/PIXSELL
Ulica Ante Starčevića u Benkovcu već dva dana smrdi na kanalizaciju, jer je, kako nam je kazao gradonačelnik Tomislav Bulić došlo do oštećenja stare septičke jame, zbog koje je došlo i do urušavanja dijela kamenih vrtova i miješanja betona sa kanalizacijskim ispustom.
Rupa je narušila statiku stambene zgrade iza rupe. Ukoliko se rupa uskoro ne sanira na način koji nije betoniranje, stanarima zgrade prijeti iseljavanje.
Žitelji Benkovca ogorčeni su ovim događajem i očitom dugogodišnjom nebrigom za komunalnu infrastrukturu, zbog kojeg se ovo i desilo. Građanima predstoji pomiriti se s novim trošenjem njihovih poreznih davanja, a gradonačelnik Bulić najavljuje i sveobuhvatnu analizu stanja i projekt sanacije ove, ali i sličnih septičkih jama, za koje je uvjeren da ih ima diljem grada.
– U ovom je slučaju došlo do oštećenja i propuštanja stare septičke jame, za koju vjerujemo da je građena još 70 – ih godina prošlog stoljeća. Očito je da jama godinama nije sanirana i održavana, rekao je gradonačelnik, dodavši kako je uvjeren da ovakvih tempiranih bombi ima i na drugim gradskim lokacijama.
– Nismo sigurni koliko bi ovakvih starih septičkih jama još moglo biti na području grada. Mnogo se njih gradilo u vremenu kad je grad Benkovac bio tek sjena onoga što je danas.

Predstoji nam stoga sveobuhvatna analiza stanja komunalne mreže, kao i sanacija ove katastrofe, poručio je Bulić, koji nam nije znao reći koliko će koštati ovaj zahvat, kao ni to kada bi mogao biti izvršen.
Gradski vijećnik Domovinskog pokreta Frane Tokić je pak uvjeren kako je do ovog puknuća došlo zbog kontinuiranog neodržavanja i loše sanacije komunalne infrastrukture.
– Nakon što su silne tisuće eura potrošene na kupnju velebnog stola za gradsku vijećnicu i obnovu cestovne infrastrukture u Korlatu, gdje baš slučajno živi naš gradonačelnik, naravno da u gradskoj kesi neće ostati sredstava za ono što istinski treba riješiti, poručio je Tokić, kazavši kako je nakon sulude situacije s betoniranjem šahtova za oborinsku vodu u Novom naselju Kukalj, o čemu je Zadarski list u dva navrata pisao, ovo novi dokaz nebrige Gradske uprave za potrebe i sigurnost građana.
– Europski novac namijenjen projektiranju i izgradnji nove kanalizacijske mreže još uvijek nije utrošen, a grad je već godinama u derutnom stanju. Kristalno je jasno da se vodstvo Grada u svojim planovima vodi promašenim prioritetima i da lupaju o zid.
Trezveno i namjensko trošenje proračunskog i europskog novca očito nije poznato naših gradskim ocima. Pitam se koliko će još građana ispaštati zbog takvog načina razmišljanja, poručio je Tokić.
najnovije
najčitanije
Svijet
podrhtavanje tla
Snažan potres pogodio područje Hindukuša; osjetio se u Afganistanu i Pakistanu
Nogomet
Prve reakcije
Izbornik Dalić nakon prolaska skupine:’ Ovo je bila prava Hrvatska!’
Novosti
U rijetko viđenoj nesreći lakog zrakoplova u Pekingu poginuo pilot, 13 ozlijeđenih
Nogomet
Utakmica odluke
Hrvatska je pobijedila Ganu! Mirne duše čekamo suparnika u nokaut fazi!
Zadar
PET VIJESTI DANA
PREGLED DANA Sve više upozorenja na stanje u zadarskom zdravstvu: ‘Sve je to posljedica političke trgovine’
Hrvatska
oštra reakcija
Josip Dabro žestoko o Mariju Radiću: ‘Od drukera i agenturnih cinkaroša nikada ne bih tražio milost’
Crna Kronika
zagreb
Tragedija na Jarunu: U jezeru se utopio 28-godišnjak
Nogomet
borba čarobnjaka
Ganski vrač bacio čini, hrvatski mađioničar uzvratio! Pogledajte hit video Luke Vidovića uoči večerašnje utakmice
Zadar
MARKO ČULINA
35. OBLJETNICA Zapovjednik koji je stvarao 112. brigadu: ‘Najljepše godine života dao sam domovini’
Zadar
Godišnjica smrti