24 C°

Prva muška liga, 17. kolo

Rapsodija Jazine Arbanasa protiv Omišana

04.02.2024. 14:51

Da je sastav Roka Jurline ulaskom u novu godinu zakoračio s odličnom sportskom formom potvrdile su četiri vezane pobjede tijekom siječnja, a nakon poraza u Gorici stigla je i peta, i to iznimno nadmoćna, uspješnica u domaćem ogledu protiv Omiš Čagalj Toursa. Susjedi na ljestvici koje s klupe predvodi nekadašnji trener Zadra Ante Nazor u pravom smislu riječi su na svojoj koži osjetili trenutnu snagu mlade i poletne momčadi Jazine Arbanasa koji su svoje goste ispratili prema ušću Cetine s čak 48 koševa minusa (108:60).

Rapsodija u žutom moglo bi se nazvati 40 minuta u nedjeljnoj matineji u kojoj je već od prvih minuta bilo jasno da je domaća momčad u pravom modu i da će se gost jako loše provesti. Sve je išlo od ruke igračima Roka Jurline koji su redom svi već nakon uvodnih deset minuta debelo popunjavali kategoriju poena u statistici. Šuterski moćna uvertira koja je do poluvremena donijela sedam pogođenih trica iz 18 pokušaja ostavila je Omišane na vjetrometini sa 16 koševa zaostatka (51:35), da bi u nastavku prošli još i gore, produbivši jaz do katastrofalnih skoro 50 koševa minusa.

Filip Krajina (KK Jazine Arbanasi)

Povratak iz svlačionica unatoč ugodnoj plovidbi prvim dijelom i visokoj prednosti donio je još gladnije domaće igrače koji su u nekoliko minuta 18:4 serijom potpuno slomili Nazorove momke. Josip Badrak, Manuel Dundović, Filip Krajina i Andro Mirčeta zatrpali su gostujući koš i podigli vodstvo na okruglih 30 poena (69:39), a konac treće četvrtine je dočekan i na 35 plusa (83:48).

Završnih deset minuta donijelo je presliku prethodnih 30, jer se nizbrdica Omišana nastavila, a srećom po njih stigao je i toliko željeni završetak utakmice. Desetu jubilarnu pobjedu Jazine Arbanasi su uistinu dohvatile na upečatljiv način, a uz indisponiranog protivnika koji je izgubio čak 26 lopti, prikazali su izniman momčadski duh koji se najbolje vidio u raspodjeli učinka na čak šest dvoznamenkastih pojedinaca koje su predvodili Badrak i Mirčeta, svaki s po 18 koševa. Krajina je doprinio sa 17 ubačaja i 12 skokova od čega je čak sedam bilo napadačkih, dok su po 14, 13 i 10 poena dodali Šimun Lončar, Srđan Brocić i Dundović.