Foto: HIT PRODUKCJA
Svima sada već dobro poznati zadarski kantautor Jure Brkljača otvorio nam se vezano uz svoje nedavne koncerte, pjesmu koju uskoro objavljuje i put kojim želi ići u svojoj karijeri. Publika ga obožava, a ni kolege glazbenici također ne kriju oduševljenje Jurom. Jure je od svoje sedme godine krenuo u glazbene vode, a smisao za glazbu naslijedio je od oca. Međutim, prekretnica u njegovoj karijeri zasigurno je bilo sudjelovanje u natjecanju »The Voice« na kojem ga je zamijetio Tony Cetinski i doveo u kuću Hit records, a danas nam ovaj mladi zadarski pjevač sprema već drugi album.
Dva viskija pred koncert
Gostovali ste na koncertu Dalmatina u Areni. Kakvi su vam dojmovi s tog koncerta?
– Slušam Dalmatino otkad sam bio dijete i moram priznati da mi je to omiljeni hrvatski bend. Ponosan sam na njihov uspjeh jer su išli, rekao bih prirodnim putem, postupno gradeći popularnost, tako da su sada uspjeli napuniti Arenu. Na njihovom primjeru mladi mogu najbolje vidjeti da se upornost i dosljednost doista isplati. Za mene je to bila velika čast i iskustvo, posebno kada vidim kako me publika dobro prihvaća. Međutim, ovo mi nije prvi nastup u Areni, već sam imao priliku biti gost Tonyju Cetinskom i Sergeju Ćetkoviću, što mi je također ostalo u iznimno lijepom sjećanju.
Vaš zadnji koncert u Zadru bio je u božićno vrijeme. Kako si zadovoljni odazivom, ima li razlike između zadarske i zagrebačke publike?
– Iskreno, koncert u Zadru za mene je jedan od boljih koncerata dosad u karijeri, zadarska publika me iznimno iznenadila, posebno u pjevačkom smislu. Nerijetko kažu da je u svom gradu najteže uspjeti, a rekao bih da u ovom gradu ne može svatko proći, osobito ako nije iskren. Moram spomenuti da smo imali tri bisa na kraju koncerta što govori o tome koliko je koncert bio uspješan.
Kako se pripremate za svoje nastupe, postoji li neki posebni ritual?
– Pa, nema nekog posebnog pripremanja. Najvažnije mi je zapravo da se cijeli taj dan dobro osjećam i da sam okružen svojim prijateljima i pozitivnom energijom općenito. Postoji jedan ritual kojega se držim sa svojim bendom, a to je da uvijek popijemo dva viskija pred koncert.
Ove godine drugi album
Što radite sada u ovo vrijeme kada nema toliko koncerata?
– Trenutačno sam opet u Zagrebu, koncentriran sam uglavnom na studio i na nove pjesme koje pripremam zajedno s Miroslavom Rusom i Mihaelom Blumom. Planiram objaviti novi singl nako dulje pauze i naravno snimati još novih pjesama. Cilj mi je i malo vratiti formu te zdravu prehranu tako da ću puno trenirati jer je sve to važno za dobar fokus.
Napisali ste neke od svojih pjesama. Gdje pronalazite inspiraciju za svoje pjesme?
– U mom slučaju inspiracija dolazi iz života i mladosti. Mogu reći da živim život punim plućima i upravo tada nastaju najiskrenije pjesme. Pokušavam svaki dan pisati i čekam onaj pravi trenutak. Ni sam ne mogu objasniti otkud to dolazi, samo se dogodi i na taj način uvijek nastanu dobre pjesme, slučajno zapravo.
Možete li nam otkriti nešto o svojoj novoj pjesmi i kada će izaći spot za istu?
– Moj sljedeći singl potpisuje Miroslav Rus i mogu reći da pjesma ima jaku poruku, drukčija je od svega dosad, ali ostao sam, naravno, vjeran sebi i svom stilu. Što se tiče spota, trenutačno sam u fazi kada tek pripremamo snimanje, ali nadam se da će pjesma uskoro izaći.
Kakvi su vam općenito planovi za ovu godinu?
– Plan mi je ove godine što više raditi na novoj glazbi i pomaknuti neku ljestvicu u produkciji. Svakako želim ove godine objaviti drugi album.
Duet s Dinom Petrićem
U kojem smjeru želite ići u svojoj karijeri?
– Teško mi je odrediti točan smjer zapravo. Kod mene to ide po principu »idem tamo di me nosi« i ono što ja jesam. To je svakako Mediteran i pjesme koje imaju jake tekstove. Volio bih da se svatko može pronaći u mojoj glazbi. Moj san je izvoditi svoju glazbu pred što više ljudi jednog dana i ostaviti trag među ljudima.
Kako se osjećate danas kao glazbena zvijezda?
– Rekao bih da s vremenom to sve nekako sazrijeva i ono što mogu primijetiti je da me sve više ljudi sluša što mi je jako drago i daje mi motivaciju da nastavim dalje ovim putem. Već sam 8 godina na sceni i koliko god to smiješno zvučalo, ljudi su se sada već počeli navikavati da sam tu i da ću tu zasigurno ostati. Mislim da je moja karijera dug put i da će s vremenom moje pjesme sve više rasti.
Postoji li netko s kime trenutačno želite snimiti duet i ako postoji, zašto?
– Volio bih snimiti duet sa svojim prijateljem Dinom Petrićem s kojim se puno družim i nadam se da će se dogoditi i naša zajednička pjesma. Također, volio bih snimiti duet sa Željkom Samardžićem koji mi daje veliku podršku, njega posebno cijenim kao čovjeka i umjetnika.
najnovije
najčitanije
Nogomet
Utakmica odluke
HRVATSKA-GANA 0:0 Vatreni bolji u prvoj četvrtini utakmice! Vlašić zatresao vratnicu!
Zadar
PET VIJESTI DANA
PREGLED DANA Sve više upozorenja na stanje u zadarskom zdravstvu: ‘Sve je to posljedica političke trgovine’
Svijet
Katastrofalni potres
U Venezuelu stiglo 1.600 stranih spasilaca. Traje potraga za preživjelima, ponegdje i golim rukama
Županija
otok vir
Postavljeno devet novih tuševa od Radovanjice do Prezide
Svijet
PRIJEVREMENI IZBORI
PREOKRET U SRBIJI! Vučić najavio da će podnijeti ostavku: ‘Bit ću predsjednik još samo nekoliko tjedana’
Crna Kronika
Prijavljen nestanak
JESTE LI JE VIDJELI? Na području Zadra nestala 16-godišnja Gabrijela
Crna Kronika
prometna nesreća
Motociklist (20) teško ozlijeđen na Gaženičkoj cesti, vozač automobila oduzeo mu prednost
Footopis
mundijal
Vatreni s Ganom u utakmici istine, pojavio se i novi Dark Horse
Svijet
upravno partnerstvo!?
Njemačka vlada potvrdila da već godinama plaća Vučićevog savjetnika
Zadar
nepravomoćna presuda