25 C°

1. HRl-jug

Zamet potvrdio status favorita

08.04.2024. 11:34

Rukometaši Zadra 1954 upisali su drugi poraz zaredom, odnosno peti ukupno u 1. HRL-Jug. Na najtežem gostovanju u ligi Zadrani su teško poraženi od najbolje momčadi lige Zameta (35:26). Potpuni rezultatski priključak Zadrani su držali prvih sedam minuta, kada su i posljednji puta imali vodstvo (5:4). Nakon toga uslijedila su četiri vezana gola domaćina, a ubrzo je stigla i još jedna serija 4:0 i Zamećani su u 15. minuti imali neuhvatljivih šest pogodaka prednosti (13:7). Vratili su se Zadrani do minus tri još dva puta u prvom dijelu, no više od toga nije išlo. U 36. minuti razlika je prvi puta otišla na dvoznamenkasti broj (24:14). Rutinski su Zamećani završili posao i stigli do novog slavlja ove sezone. Najraspoloženiji u redovima Zadra bio je Josip Maršan sa sedam pogodaka, dok je kod domaćina ta titula pripala Tinu Tomljanoviću koji je čak 11 puta poentirao.

Zamet je praktički osigurao povratak u Premijer ligu, a Zadru do kraja sezone ostaje tijesna borba za drugo mjesto i kvalifikacije za najjači razred hrvatskog rukometa. U sljedećem kolu rukometaši Zadra ponovno idu na gostovanje, ovog puta u Split kod istoimenog protivnika.

ZAMET       35 (20)

ZADAR 1954   26(13)

RIJEKA  Centar Zamet. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Turuković (obojica Vrpolje).

ZAMET: Zena, Čerenka 4, Vučko, Ogurlić, Islamović, Tomljanović 11, Perić 1, Viskić, Kezić 6, Šušak, Reljanović 4, Pikec 4, Golik 1, Klanac 1, Krapić 2, Perkov. Trener: Igor Saršon.

ZADAR 1954: Perić, Korljan 1, Maršan 7, Knežević 2, Bijelić, Dujmović 2, Goldner 2, Merhar 4, Prtenjača, Mazić, Bukva, Čirjak 3, Vrsaljko 4, Kuštera 1. Trener: Nino Jerak.

Sedmerci: Zamet 4 (3), zadar 1954 1 (1).

Isključenja: Zamet 8 minuta (Zena, Reljanović, Klanac, Perkov), Zadar 1954 4 minute (Bukva, Čirjak).