14 C°

Prvenstvo Hrvatske

Zadrani bez pravog otpora upisali novi poraz

24.02.2024. 10:13

Za razliku od prijašnje utakmice ovE dvije momčadi, kada su Zagrepčani tek u zadnjoj četvrtini uspjeli doći do pobjede, ovaj put izostao je pravi otpor igrača s Višnjika. Izuzmemo li početno zadarsko vodstvo (0:1), Žapci su vrlo brzo stvari pokrenuli na svoj ‘mlin’. Dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine bilo je 4:1. Početkom druge četvrtine su Zadrani izjednačili (4:4) i to je bio posljednji svijetli trenutak gostiju. Mladost je ubacila u višu brzinu, u tren povela 8:4, do poluvremena su imali prednost 9:5, a u trećoj četvrtini u bazenu kao da je bio samo jedan sastav. Mladost je naime tu dionicu dobila čak 6:0. Ukupno, nakon tri dionice triput više mladostaških nego zadarskih golova, 15:5. Na kraju dvoboja, još malo veća razlika, 19:7.

MLADOST       19

ZADAR 1952       7

(4:3, 5:2, 6:0, 4:2)

ZAGREB – Bazen Mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Duje Čipčić, Vlaho Ljubić.

MLADOST: Jurlina (9 obrana), J. Bušić 2, Fajković, Solje 1, Gluhaić 3 (1), Penava 1, Koprčina 3, Rakovac 1, Mijić 2, Branković, Herceg 2, Jajčinović 1, Sunara, T. Bušić 3.

ZADAR 1952: Lazić, A. Donđivić, Raci, Bašić, Ćalić 1. Jovančević 2, L. Donđivić, Cicero, Butić 1 (1), Eškinja 2, Čolak, Ražov 1, Markulin, Antić. Trener: Marin Stipić.

Peterci: Mladost 1 (1); Zadar 1952 1 (1).