21 C°

KUGLANJE

Zadar izgubio od Podbrezove, Slovaci blizu četvrtfinala

25.11.2023. 17:30

Kuglače Zadra čeka težak ispit u uzvratu osmine finala Lige prvaka kod slovačke Podbrezove, koji je na rasporedu za dva tjedna. Prvi dvoboj odigran danas u Mocirama završio je pobjedom Slovaka, koji su bili bolji s 5:3 i široko otvorili vrata četvrtfinala. Od početka je bilo jasno da su gosti momčad “ozbiljnih namjera”, a Jan Bina u prvoj izmeni bacio je čak 693 čunja, kao da je svaki dan u Mocirama.

Nitko nije bio ni blizu njegovom učinku. Donio je pritom Bina veliki vjetar u leđima svojoj momčadi, budući da je ne samo pobijedio Luku Požegu, nego je to napravio s 121 drvom viška. Zadar se potom oporavio nakon pobjeda Hrvoja Marinovića, Csongora Baranyja i Milana Uzelca, ali u zadnjoj izmjeni, kad su se domaćini približili na ukupnih minus 30 i ponadali se nastavku dobrih izdanja, ponovno su dominirali igrači Podbrezove za značajnu prednost nakon “prvog poluvremena”. Zadar unatoč porazu nije razočarao, ali ovaj se namjerio na snažnog suparnika i trebat će puno umijeća da bi se izgubljeno na domaćim stazama nadoknadilo u uzvratu.

Zadar – Podbrezova 3:5 (3654:3732). Setovi: 11:13. Požega – Bina 0:1 (0:4, 572:693), Marinović – Nemček 1:0 (3:1, 631:601), Barany – Vadović 1:0 (3,5:0:5, 636:583), Uzelac – Gorecki 1:0 (2.5:1.5, 625:617), Bakran – Hendrych 0:1 (1;3, 575:612), Benedik+Božičević – Vesely 0:1 (1:3, 615:626).