18 C°

Premier liga

West Ham ostavio Leeds u zoni ispadanja, Brighton osigurao Europu slavljem nad novim drugoligašem

21.05.2023. 17:12

Za West Ham je ovo bila 11. pobjeda u sezoni, kojom su se "Čekićari" sa 40 bodova pomaknuli na 14. poziciju. Leeds je sa 31 bodom ostao na 18. mjestu, dva boda iz Evertona koji je na 17. poziciji

Nogometaši West Ham Uniteda pobijedili su Leed United s 3-1 pred svojim navijačima na londonskom Olimpijskom stadionu i tako gostujuću momčad ostavili s malo izgleda za ostanak u Premier ligi.

Za Leeds je sve dobro počelo kad je u 17. minuti Rodrigo postigao pogodak za vodstvo gostiju. Međutim, uslijedio je preokret koji golom u 31. minuti pokrenuo Declan Rice, a u drugom poluvremenu su ga dovršili Jarrod Bowen (72) i Manuel Lanzini (90+4).

Za West Ham je ovo bila 11. pobjeda u sezoni, kojom su se “Čekićari” sa 40 bodova pomaknuli na 14. poziciju. Leeds je sa 31 bodom ostao na 18. mjestu, dva boda iz Evertona koji je na 17. poziciji.

Spasu se još uvijek nada i Leicester City koji je sa 30 bodova na 19. mjestu, ali tek mora odigrati utakmicu 37. kola, u kojoj će u ponedjeljak (21 sat) gostovati u Newcastleu.

U zadnjem kolu Leeds dočekuje Tottenham, Leicester je domaćin West Hamu, a Everton će ugostiti Bournemouth.

Brighton će u sljedećoj sezoni igrati u Europskoj ligi, a to je osigurao domaćom pobjedom 3-1 protiv Southamptona koji je već prije izgubio sve izglede za opstanak u elitnom razredu. Evan Ferguson je bio dvostruki strijelac (29, 40) za Brighton, a konačnih 3-1 postavio je Pascal Gross (69). Za Southampton je jedini priznati pogodak postigao Mohamed Elyounoussi (58), dok je Walcottov gol za 2-2 poništen zbog zaleđa.

Brighton je sa 61 bodom i gol-razlikom +20 osigurao plasman na šesto mjesto. Southampton je zadnji sa 24 boda.