Petak, 29. ožujka 2024

Bundesliga

VIDEO Njemački derbi završio bez pobjednika, Gvardiol skoro zabio autogol

20.01.2023. 22:40

LEIPZIG U prvoj utakmici nastavka njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je ugostio vodeći Bayern, a dvoboj je završio podjelom bodova 1-1.

Bolju igru u prvom poluvremenu Bayern je okrunio pogotkom Choupo-Motinga u 37. minuti. Domaćin je izjednačio početkom drugog poluvremena, kad je Halstenberg svladao Sommera u 52. minuti.

Malo je nedostajalo da Bavarci povedu već u osmoj minuti, ali tada je hrvatski branič Joško Gvardiol uklizao te promijenio smjer lopte, koja je potom udarila stativu. Hrvat je tako zamalo postao tragičar, a situaciju možete pogledati ovdje.

Joško Gvardiol je za domaću momčad odigrao cijelu utakmicu, a Josip Stanišić je ostao na klupi Bavaraca.

Bayern je ostao na prvom mjestu sa 35 bodova, pet više od drugoplasiranog Freiburga koji ima utakmicu manje. RB Leipzig je treći sa 29 bodova iz 16 nastupa.