21 C°

LA LIGA

Valencia uvjerljiva protiv Atletica

16.09.2023. 21:00

U petom kolu španjolskog prvenstva nogometaši Valencije pobijedili su na svojoj Mestalli Atletico Madrid s 3-0. Šišmiši su nakon treće pobjede napredovali na peto mjesto, a prvi poraz doživio je Aletico.

Valencia je sjajno otvorila utakmicu na Mestalli, Hugo Duro zabio je u petoj minuti, a 23-godišnji napadač potom je udvostručio prednost drugim golom u 34. minuti. Novi hladan tuš doživjeli su štićenici argentinskog stručnjaka na klupi madridske momčadi Diega Simeonea početkom drugog poluvremena. U 54. minuti 20-godišnji Javi Guerra povisio je na 3-0 i bilo je jasno da će bodovi ostati u trećem najvećem španjolskom gradu.

Valencia je peta s devet bodova, a Atletico sedmi sa 7.

Na rasporedu su i utakmice Celta Vigo – Mallorca (18.30) i Barcelona – Betis (21.00), a u nedjelju su Getafe – Osasuna, Villarreal – Almeria, Sevilla – Las Palmas i Real Madrid – Real. Sociedad.