11 C°

Serie A

Napoli za kraj na svojem terenu pobijedio budućeg drugoligaša

04.06.2023. 21:54

Konačnih 2-0 postavio je Argentinac Simeone koji je u 85. minuti sjajno zabio s 20 metara čime je velika fešta na Diego Armando Maradona stadionu mogla početi.

NAPULJ Nogometaši Napolija, novi prvaci talijanske Serie A, u zadnjem su nastupu sezone svladali Sampdoriju, budućeg drugoligaša, s 2-0 pred svojim navijačima.

Napoli je suparnika slomio u drugom poluvremenu kada je postigao oba pogotka. U 64. minuti Victor Osimhen je pogodio s bijele točke za 1-0. Nigerijskom napadaču to je bio 26. prvenstveni pogodak čime je potvrdio status najboljeg strijelca sezone u Serie A.

Na kraju je prvak Napoli skupio čak 90 bodova ove sezone, odnosno, šesnaest više od Lazija koji je osvojio drugo mjesto.

Bila je ovo posljednja utakmica Luciana Spallettija na mjestu trenera Napolija koji napušta tu dužnost nakon iznimno uspješne sezone.