15 C°

Mlađe rukometne lige

Uvjerljive izvedbe Zadrana do 11 i 15 godina

31.10.2023. 15:00

Novi vikend, novi radni zadaci ovoga puta za dječake do 11, 13 i 15 godine, kao i za igračice do 13, odnosno do 17 godina. U generaciji do 11 godina u Mocire su stigli Solin i Split koji su se loše proveli. Zadar 1954 i Zadar 2013 nadmoćno su slavili protiv oba ova kluba. Prvi su na teren izašli domaćini, Zadar 1954 koji su s 22:11 slavili protiv Solina. Leteći start Zadrana, gdje su poveli 5:0 nakon nepunih osam minuta igre odmah je odlučio susret. Po istom principu posao su odradili i igrači Zadra 2013 protiv Splita, za kojeg je nastupilo svega sedam igrača. Nakon nepunih osam minuta već je bilo plus šest za zadarsku momčad (8:2) i do kraja je bilo samo lagano krstarenje prema mirnoj luci. Nakon toga sedmorica veličanstvenih iz Splita su se obračunala s domaćinima, koji su slavili s 22:14. Hrabro su se držali Splićani do 14. minute kada je krenula nezaustavljiva serija Zadrana. Od 14. do 22. minute Zadrani su napravili 8:1 u svoju korist.. Za kraj »radnog dana« u Mocirama, Zadrani Matije Merhara »srušili« su Solin s 25:18. Ponovno je sve ono najvažnije stalo na početak kada su Zadrani od četvrte do osme minute imali seriju 7:1 i odveli susret na svoju stranu.

Odlično u Kaštelima

U generaciji dječaka do 13 godina nastupili su igrači Zadra 2013. Dvije momčadi ovog kluba bile su domaćin Korčuli, od koje je drugi sastav izgubio 33:27. Izmjenjivalo se vodstvo u prvoj utakmici, no ključna će se na kraju pokazati mini seriju Korčulana krajem prvog dijela, gdje su povezali tri pogotka i došli na plus 3 (14:11). Iako su se Zadrani borili stići zaostatak, serija 5:0 gostiju u završnici je zaključila susret. Osmijeh je zato osvijetlila prva momčad. Odlijepili su se odmah na startu Zadrani, imali u 16. minuti čak i plus šest (13:7), ali gosti su se vratili i držali na dva do tri pogotka zaostatka do završnice. Tada su Zadrani povezali šest pogodaka uz jedan primljeni i prelomili susret koji je završio 31:23.

Uspješan »izlet« u Kaštele imali su Zadrani, gdje su oba kluba iz Donatovog grada lakoćom slavila protiv domaćina Ribole i Hrvatskog dragovoljca u kategoriji do 15 godina. Zadar 1954 je oba puta slavio je s devet pogodaka razlike, 20:11 protiv Ribole i 28:19 protiv Dragovoljca. Serija 4:0 na početku unijela je mir u redove igrača Mate Valčića, a nakon toga do kraja utakmice je bilo samo »odrađivanje posla«. Isto to učinili su i protiv Hrvatskog dragovoljca, samo što ovoga puta nisu stali nakon uvodnih 3:0, nego su do desete minute otišli na 9:2. Prvi strijelac momčadi u Kaštelima bio je Toni Profaca s čak 13 golova. Malo efikasniji bili su igrači Zadra 2013 koji su pobjeđivali s 13 (31:18 protiv Hr. dragovoljca) i 17 (32:15 protiv Ribole) razlike. Kao i kod drugog zadarskog kluba u oba slučaja pobjednik je riješen u uvodnim minutama. Protiv Dragovoljca iskazali su se Lovre Rogić i Adriano Čoban na čiji su pogon Zadrani došli do 5:1 nakon tri i pol minute igre. U drugoj utakmici Zadrani su imali 8:0 nakon osam i pol minuta, a ulogu predvodnika preuzeo je Vice Lušić koji je zabio pet puta u tom periodu.

Pobjeda Zadranki

Igračice Zadra do 13 godina odigrale su jednu utakmicu u kojoj su pobijedile Hvar. Završilo 22:20, a sve se svelo na posljednjih 30 sekundi. Iako su Zadranke u nekoliko navrata u prvom dijelu vodile s četiri pogodaka razlike, na poluvrijeme se išlo s 12:12. Igralo se gol za gol u drugom dijelu, no Zadranke su do 30. minute bile te koje su stizale rezultat. Potom su povele 17:16, u 36. imale su plus dva (20:18), no Hvaranke su se ponovno vratile i u 39. bilo je 20:20. U posljednjih 30 sekundi Tea Miličević i Anja Vidaković, postale su zadarske heroine i svojim pogocima donijele pobjedu.

Rukometašice Donata do 15 godina upisale su dva poraza u susretima trećeg kola, a igrale su u Dugopolju gdje su najprije bolje od njih bile Trogiranke s deset razlike (35:25), a potom i Sinjanke sa šest razlike (32:26). Početkom drugog dijela »potonule su lađe« Zadranki nakon serije Trogiranki 6:1, s kojom su prelomile susret. Protiv Sinjanki Donatice su imale prednost od tri gola u jednom trenutku (13:10), no nakon toga njihove protivnice su povezale pet golova i okrenule utakmicu te mirno završile posao. U Dugopolju od Donatice se najviše istaknula Karla Gulan koja je zabila 15 golova.

U-11, m

Zadar 1954 – Solin 22:11 (9:5). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baković 1, Ivankov, Prtenjača 3, Peša 4, Ivanac, Kotrulja 4, Zubčić, Glavan 2, Perić, Kundid 2, Bojmić 6, Selin, Jerković. Trener: Robert Nakić.

Zadar 2013 – Split 23:12 (12:4). Za Zadar 2013 su nastupili: Poljak, Jokić, Mirčeta 2, Šestan, Joja 5, Batur, Grbić, Šarlija 2, Medić, Kapović 1, Smajo 1, Jokić 1, Kardum 8, Sudinja 3, Jozić. Trener: Matija Merhar.

Split – Zadar 1954 14:22 (6:11). Pejar, Baković 2, Ivankov, Prtenjača 2, Peša, Ivanac, Kotrulja 6, Zubčić, Glavan 2, Perić, Kundid 1, Bojmić 9, Selin, Jerković.

Solin – Zadar 2013 18:25 (9:18). Poljak, Jokić 1, Mirčeta 4, Šestan, Joja, Batur 1, Grbić, Šarlija, Medić 1, Kapović, Smajo 5, Jokić, Kardum 8, Sudinja 5, Jozić.

Vodice – Biograd 32:6 (18:3): Za Biograd su nastupili: Rudić, Ugrinić, Mitrović, Vrkić, Duvnjak, Panđa, K. Pribilović 1, Erlić 4, Š. Knez, F. Pribilović, Duka, G. Knez 1. Trener: Dražen Petrović.

Biograd – Vodice II 7:16 (2:10): Rudić, Ugrinić, Mitrović, Vrkić, Duvnjak 1, Panđa, K. Pribilović, Erlić 3, Š. Knez, F. Pribilović, Duka, G. Knez 3. Trener: Dražen Petrović.

U-13, m

Korčula – Zadar 2013 II 33:27 (17:15). Za Zadar 2013 II su nastupili: Jovanović, Didović 7, Pedić 1, Ćenan, Prtenjača 1, Kardum 4, Ivanišević 8, Grubešić 3, Dundović 3. Trener: Vedran Kardum.

Zadar 2013 – Korčula 31:23 (14:12). Za Zadar 2013 su nastupili: Jokanović 4, Harapin 1, Mamut, Ćenan, Kraljević 2, Kardum 10, Škulić 5, Antišin 9, Brtan. Trener: Frane Kardum.

U-15, m

Zadar 1954 – Ribola Kaštela 20:11 (9:6). Za Zadar 1954 su nastupili: Dorontić, Ivanac 1, Grgić 1, Ćoza, Zubčić 1, Vrkić, Romić, Profaca 5, Medanić, T. Vidaić, Samaržija 1,Librenjak 2, M. Vidaić, Jokić 2, Ivković 3, Buterin, Skočić 5. Trener: Mate Valčić.

Zadar 2013 – Hr. dragovoljac 31:18 (17:9). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić 3, Milovac 1, Parić 2, Rogić 4, Šegarić, Sudinja, Čoban 3, Lušić, Miočić 10, Škifić 5, Lukić 2, Duvnjak, Šare 1. Trener: Matija Merhar.

Hr. dragovoljac – Zadar 1954 19:28 (8:16). Reljić, Ivanac 1, Pešut 1, Grgić 2, Ćoza, Zubčić 2, Romić 2, Profaca 8, Medanić, T. Vidaić 2, Samaržija 1, Librenjak 3, Jokić 2, Ivković 1, Buterin, Skočić 5. Trener: Mate Valčić.

Ribola Kaštela – Zadar 2013 15:32 (5:15). Pustahija, Vrkić 1, Milovac 2, Parić, Rogić 4, Šegarić 1, Sudinja 2, Čoban 5, Lušić 10, Miočić 1, Škifić 3, Lukić, Duvnjak, Šare 3.

U-13, ž

Hvar – Zadar 20:22 (12:12). Za Zadar su nastupile: Njegovan, Musap Orlović 5, Vidaković 3, Juričić, Grbić 8, E. Marušić 3, L. Marušić, Prtorić 1, Miličević 2, Dundović, Perković, Tokić, Marnika. Trener: Žarko Jakšić.

U-15, ž

Donat – Trogir 58 25:35 (13:16). Za Donat su nastupile: Kadija, Banić 2, Joja 2, Knežević 6, Baričević 4, Valčić, Kozulić, Relota 1, Orešković, Gulan 7, Tabak 3. Trenerica: Tatijana Tabak.

Sinj – Donat 32:26 (14:13). Kadija, Banić 1, Joja 1, Knežević 1, Baričević 7, Valčić, Kozulić, Relota 3, Orešković, Gulan 8, Tabak 5.