1. ŽNL

Titula Pakoštanima, posljednje kolo u revijalnom tonu

Autor: Juraj Vunjak

21.05.2024. 10:51

Ono najvažnije u 25. kolu 1. ŽNL riješeno je još u petak navečer, kada je Dragovoljac s 2:0 ispratio Sabunjar natrag u Privlaku i uništio mu snove o tituli. Automatski je i ostvario snove Pakoštanima o prvoj ligaškoj tituli od 2019. godine jedno kolo prije kraja sezone. Preostale su još manje borbe, od kojih je »najglasnija« ona za treće mjesto. Za njega se »tuku« Hajduk i Galovac. Oba kluba preokretima su stigli do pobjeda prošli vikend. Pridražani su gostovali u Bibinjama, gdje su domaćini poveli golom Lucijana Lovre Lisice, a dvije minute kasnije vratar Hajduka Karlić dobio je izravni crveni karton zbog oštrog prekršaja izvan kaznenog prostora u izglednoj prilici. Sve je bilo na strani Bibinjaca, ali Pridražani su pokazali borbeni duh i pobjednički mentalitet. U posljednjih pola sata momčad Hajduka je na krilima Saše Kralja i Anđela Paleke uspjela doći do preokreta i svoje druge uzastopne pobjede.

Galovačka fešta

Ovim porazom, ali i pobjedom Galovca, Bibinje su izgubile šansu boriti se za treće mjesto. Galovčani su u posljednjoj utakmici na domaćem terenu režirali veliki preokret protiv Škabrnje ‘91 (3:2). Početkom drugog poluvremena Škabrnjani su imali prednost od 0:2 zahvaljujući pogodcima Luke Žilića i Josipa Vukovića, no hrabri Galovčani nisu se predavali. Uz pomoć strijelaca Antonia Šarića i Davida Katuše izjednačili su na 2:2, a u posljednjim minutama susreta Roko Burčul zabio je pobjednički gol za erupciju oduševljenja 200-tinjak ljudi na igralištu Milivoj Burčul-Lućo. Bila je to prava uvertira za veliku feštu koju je organizirao klub nakon posljednje domaće utakmice ove sezone.

Status favorita obranila je Nova zora koja je na domaćem terenu uvjerljivo slavila protiv Abecede sporta s 4:1. Domaćini su poveli već u prvoj minuti pogotkom Bepa Pelicarića, no gosti su izjednačili 25 minuta kasnije kada je Josip Škara svladao vratara Demu. Filipjance je primljeni pogodak dodatno motivirao. Uslijedila je golgeterska rapsodija Nove Zore, u manje od deset minuta zabili su Pelicarić, Lovre Barić i Mateo Colić, što je bilo i više nego dovoljno za potvrdu pobjede i sedmo mjesto u prvenstvu. Njega će morati braniti u posljednjem kolu jer na njega »pikiraju« i Škabrnja ‘91 koja ima bod manje, kao i Velebit koji ima dva boda manje, a koji je ujedno i posljednji ovosezonski protivnik Filipjanaca.

Golijada u Zemuniku

Zemunik je na svojim Lužinama poražen 6:2 od Polače. Već je ranije bilo poznato da je Zemunik ispao iz prvoligaškog društva, tako da nije bilo nikakvog rezultatskog imperativa, stoga ni veliki broj golova ne iznenađuje. Zemuničani su poveli u 13. minuti pogotkom Dominika Buljata, ali njihovo veselje nije dugo trajalo. Polačani su žestoko uzvratili i u deset minuta došli do čak tri zgoditka u režiji Ivana Prtenjače i Marka Čačića. Buljat je dvije minute kasnije ponovno zabio, no to je samo dodatno oraspoložilo Polaču koja je s još tri gola zaključila dvoboj.

Susret između Dalmatinca i Velebita završio je neriješeno 2:2. Momčad iz Crnog povela je pogotkom Batura u 53. minuti, samo da bi Benkovčani izjednačili sedam minuta kasnije zahvaljujući pogotku kapetana Antona Rašića. Dalmatinac se nije dao pokolebati te je odmah uzvratio golom Šimuna Džape. Akciji na terenu nije bilo kraja, u 70. minuti kapetan Velebita Rašić ponovno je svladao protivničkog vratara i poravnao rezultat na konačnih 2:2.

Igrano ranije: Pakoštane – Zlatna luka 5:1, Dragovoljac – Sabunjar 2:0.

DALMATINAC   2

VELEBIT   2

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnici: L. Župan, J. Vrkić. Strijelci: 1:0 Batur (53’), 1:1 Rašić (60’), 2:1 Džapo (62’), 2:2 Rašić (70’).

DALMATINAC: I. Vulić, Vukšević, J. Vulić, Džapo, Krešić, Perić (od 46’ Zdrilić), Marić, Batur, Milin, Čakarun, Brzoja. Trener: Ivan Grgurović.

VELEBIT: Mario Jarmanović, Duvnjak (od 54’ Mladen Jarmanović), Josić-Jurjević, Šitum, Šušak, Čirjak, Bačić, Brkljača, Rašić, Guzić (od 64’ Mikulić), Rosić (od 73’ Ćumurdžić). Trener: Šime Kardum.

GALOVAC   3

ŠKABRNJA   2

GALOVAC – Igralište SC Milivoj Burčul-Lućo. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: T. Čulina, M. Juko. Strijelci: 0:1 Žilić (32’), 0:2 Vuković (45’), 1:2 Šarić (51’), 2:2 Šarić (65’), 3:2 Burčul (90+1’).

GALOVAC: Vrkić, Ninčević, Vukorepa, Kožul (od 10’ Jovančević), L. Burčul, Čirjak, Šarić, Kožul (od 27’ Smokrović), R. Burčul, Kapitanović, Katuša (od 90+2’). Trener: Alen Vedrić.

ŠKABRNJA: J. Škara, Crnjak, Brkić (od 86’ D. Jurić), T. Jurić (od 46’ A. Žilić), Ivković, Vuković (od 61’ P. Jurić), Š. Škara, K. Škara, Smokrović, K. Bilaver (od 46’ Knežević), L. Žilić (od 46’ F. Bilaver).

BIBINJE   1

HAJDUK   2

BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Sudac: Tomislav Kuman. Pomoćnici: L. Župan, A. Galac. Strijelci: 1:0 L.-L. Lisica (35’), 1:1 Kralj (67’), 1:2 Paleka (83’).

BIBINJE: Cindrić, R. Delija, Lonić, Režan, D. Lisica, Osmančević, L. L. Lisica, E. Lisica, A. Delija (od 79’ Ukalović), Milanović, Gambiraža. Trener: Kristijan Tuta.

HAJDUK PRIDRAGA: Karlić, Zekan, Mažar (od 55’ Kralj), Paleka, Remšak, Buljat, Čulina (od 31’ Klapan), Kokić, Baždarić, Srzić, Narančić. Trener: Marko Moravčić.

ZEMUNIK   2

POLAČA   6

ZEMUNIK – Stadion Lužine. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: M. Narančić, Š. Žilić. Strijelci: 1:0 Buljat (13’), 1:1 Čačić (39’), 1:2 Prtenjača (42’), 1:3 Prtenjača (48’), 2:3 Buljat (52’), 2:4 Bašić (54’), 2:5 Vrankulj (68’), 2:6 Čačić (72’).

ZEMUNIK: Krnčević, M. Lučić, Baždarić, Jurkin, Buljat, Marušić (od 65’ Šare), Mandić, L. Lučić, Župan, Brkić (od 65’ Marojević), Tokić. Trener: Vlado Mandić.

POLAČA: Š. Prtenjača, Čirjak (od 46’ Vrankulj), Perković, L. Prtenjača, Bašić, Čakarun, Bobanović, Ražnjević, Čačić, I. Prtenjača, Erlić. Trener: Joso Vulić.

NOVA ZORA   4

ABECEDA SPORTA   1

SVETI FILIP I JAKOV – Igralište Nove Zore. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: J. Katuša, J. Vrkić. Strijelci: 1:0 Pelicarić (1’), 1:1 Škara (26’), 2:1 Barić (27’), 3:1 Colić (28’), 4:1 Pelicarić (36’).

NOVA ZORA: Demo (od 46’ Horvat), Colić, Barić, Leo Batur, Ninčević, Luka Batur, Mišolongin, G. Batur, Gagula, S.-M. Batur, Pelicarić. Trener: Josip Lončar.

ABECEDA SPORTA: J. Škara, Klanac (od 61’ Župan), Žilić, Memedović, Dunatov, F. Škara, Vujević, Surać, L. Škara, Crnjak, Pavlović (od 61’ Ivković). Trener: Stipe Pavičić.