9 C°

Druga županijska nogometna liga

Sveti Mihovil neporažen, prekid u Raštanima

10.10.2023. 10:32

U trećem kolo Druge županijske nogometne lige Sv. Mihovil je na svom terenu s 3:1 svladao NOŠK. Andrea i Frane Vidov bili su ključni igrači u ovoj pobjedi. Andrea je u 36. minuti načeo mrežu gostiju, a Frane ju je zaključio u 91. minuti. U međuvremenu na listu strijelaca su se upisali Leon Cukar za domaće te Frane Čolak za goste. Arbanasi su razbili Vrčevo i nakon utakmice pitali »kada se igra drugi set?«. Poveli su gosti iz Vrčeva u 10. minuti preko Marin Jozinovića, no nakon toga uslijedio je uragan domaćina. U pet minuta domaćini su zabili tri »komada«, Lovre Krnčević u 30., Roko Jurko u 33. i Mario Topić u 35. minuti iz temelja su preokrenuli susret. Topić se od kraja prvog poluvremena u listu strijelaca upisao još jednom, u 44. minuti, dok je Krnčević to učinio u 59. minuti. Luzario Galešić u 64. minuti je vratio tračak nade gostima kada je zabio za 5:2, no Vito Zubčić to je ugasio u 81. minuti.

Raštane i Debeljak trebali su zaključiti kolo, ali njihova utakmica jučer još nije bila registrirana. Naime, prekinuta je u 73. minuti kod vodstva Raštančana 2:0. Kako piše u izvještaju Anđelka Čirjaka, delegata utakmice, Debeljačani su napustili teren nezadovoljni odlukom glavnom sudca, koji je svirao prekršaj u kaznenom prostoru gostiju. Nakon pet minuta čekanja hoće li se gosti vratiti na teren dvoboj je prekinut. Odigrana je i zaostala utakmica prvog kola između Podgradine i Sv. Mihovila, u kojoj nije bilo golova.

1. kolo

PODGRADINA 0

SV. MIHOVIL 0

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Lerga, Martić.

PODGRADINA: R. Nekić, Vulesica (od 46’ Di. Nekić), L. Nekić, Da. Nekić, Pedić (od 83’ Števanja), Kalac, Bratović, B. Nekić, Šalina, Gospić, Rodić. Predstavnik kluba: Marko Nekić.

SV. MIHOVIL: Fantov, D. Kolega, M. Kolega, Vojvodić, Mekelenić, Gotovina (od 72’ Sikirić), Ortulan, Cukar, Boško (od 65’ F. Vidov), A. Vidov, Pedišić. Predstavnik kluba: Damir Korenov.

3. kolo

SV. MIHOVIL 3

NOŠK 1

SUTOMIŠĆICA – Igralište Foša. Glavni sudac: Slaven Čirajk. Pomoćnici: Naračnić i Lerga. Strijelci: 1:0 A. Vidov (36’), 2:0 Cukar (49’), 2:1 Čolak (83’), 3:1 F. Vidov (90+1’).

SV. MIHOVIL: Fantov, Kolega, Vojvodić, Longin, A. Vidov, D. Pedišić, Ortulan (od 78’ Boško), Cukar, M. Pedišić, Kolega, Sikirić (od 62’ F. Vidov). Trener: Damir Korenov.

NOŠK: Matek, Ivanov, Rončević, Šoletić, Oštrić (od 68’ Marković), Dujmović, Paleka (od 60’ Bašić), Čolak, Mišković (od 60’ Šare), Brekalo, Filipović (od 68’ Proroković). Trener: Ive Buterin.

ARBANASI 6

VRČEVO 2

ZADAR – Pomoćno igralište na Stanovima. Glavni sudac: Josip Kevrić. Pomoćnici: Čačić i Žilić. Strijelci: 0:1 Jozinović (10’), 1:1 Krnčević (30’), 2:1 Jurko (33’), 3:1 Topić (35’), 4:1 Topić (44’), 5:1 Krnčević (59’), 5:2 Galešić (64’), 6:2 Zubčić (81’).

ARBANASI: I. Ukalović, Rončević (od 80’ Bilaver), Bušić, Krnčević, Topić (od 74’ Zubčić), Jurko (od 80’ A. Ukalović), Kuščević (od 61’ Travica), Smolić-Antišin, Maračić (od 74’ Bajlo), Pastuović, Đemailji. Predstavnik kluba: Marin Šokota.

VRČEVO: R. Števanja, Galešić, Breaklo, Jozinović (od 84’ T. Števanja), M. Števanja (od 63’ Dević), Stojčevć, I. Števanja (od 73’ Dević), Galac (od 46’ Mikulić), G. Katuša (od 46’ I. Katuša), Šimunac, F. Katuša. Trener: Damir Pankasz.

RAŠTANE 2

DEBELJAK 0

RAŠTANE – Igralište Tihomir Mitrović. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Žilić, Galov. Strijelci: 1:0 Katuša (36’), 2:0 Margarin (57’).

RAŠTANE: Radović, N. M. Katuša, Milanko, Colić (od 56’ Mikulić), Syla, Novoselović, N. Katuša, D. Katuša, Čirjak, Dujmić (od 56’ Margarin), Ikić (od 46’ Jakovljević). Trener: Mišel Jelenković.

DEBELJAK: Mitrović, Torbarina, Gambiraža, Demo, L. Smolić, A. Smolić, Vidas, T. Smolić, Ročak, Galešić, Smolić Ročak.