21 C°

1. ŽNL

Slavlja Škabrnje '91 i Nove zore u zaostalim susretima

10.05.2024. 10:34

Zaostatke iz 22. kola Prve ŽNL riješila su četiri kluba »dužnika«. Račun su na kraju platili Zemunik i Zlatna luka koji su poraženi istim rezultatom 3:1 od Škabrnje ‘91, odnosno od Nove zore.

Na Vlačinama sve je izgledalo poprilično dobro za posljednjeplasiranu momčad lige do 60. minuti. Uspijevali su držati »nulu«, no tada prvi topnik Škabrnje ove sezone Franko Bilaver otvara mrežu gostiju. Nevjerojatan »nos« ima trener Josip Butić koji je ponovno pogodio sa zamjenom, jer je Franko u igru ušao tek u drugom dijelu. Zahvalio mu se na prilici osim u 60. još i u 81. minuti postigavši treći pogodak svoje momčadi. U međuvremenu u listi strijelaca ugurao se još Josip Vuković. Počasni pogodak za goste zabio je Mate Margarin u 85. minuti utakmice.

Status favorita potvrdila je i Nova zora na gostovanju u Sukošanu. Tamo su golovi krenuli od samog početka. Prvo je Tino Pavlović u 12. minuti doveo goste u vodstvo, a samo tri minute kasnije Lucijan-Martin Labus izjednačio je na 1:1. Rezultat se nije mijenjao do 67. minute kada Josip Gagula zabija za novo vodstvo gostiju, a potvrdu pobjede donosi Stipe Horvat pet minuta do kraja susreta. Valja istaknuti kako su Filipjanci u Sukošan stigli s tek dvije izmjene. Škabrnja ‘91 je sedma (36) bodova, a Nova zora osma s bodom manje. Zlatna luka je ostala deseta (22), a Zemunik je na začelju u gotovo bezizlaznoj situaciji budući da tri kola prije kraja ima šest bodova manje od pretposljednje Polače.

ŠKABRNJA ‘91  3

ZEMUNIK  1

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: Narančić i Lerga. Strijelci: 1:0 F. Bilaver (60’), 2:0 Vuković (73’), 3:0 F. Bilaver (81’), 3:1 Margarin (85’).

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak, Brkić, Jurić (od 65’ Škara), Butić (od 79’ Jurić), Ivković, L. Žilić (od 46’ A. Žilić), Vuković, Š. Škara, Smokrović, K. Bilaver (od 46’ F. Bilaver). Trener: Josip Butić.

ZEMUNIK: Paleka, Valentić (od 70’ Šare), Župan, Baždarić (od 46’ P. Tokić), Mandić (od 70’ Pinčić), Margarin, D. Buljat (od 81’ M. Lučić), Marojević, I. Buljat, L. Lučić, B. Tokić (od 70’ Marušić). Trener: Vlado Mandić.

ZLATNA LUKA   1

NOVA ZORA  3

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: Katuša i Vrkić. Strijelci: 0:1 Pavlović (12’), 1:1 L.-M. Labus (15’), 1:2 Gagula (67’), 1:3 Horvat (85’).

ZLATNA LUKA: Keser, L. M. Labus, Babić (od 66’ Josić), Martinović, Marić (od 63’ Torbarina), Orlović, Kevrić (od 46’ Colić), Jakušić (od 79’ Pavić), Grdović (od 63’ Sudinja), B. Labus, Miočić. Trener: Šime Ivković.

NOVA ZORA: Demo, Colić, Leo Batur, Bezinović, Mišolongin (od 55’ Gašpar), Luka Batur, Pavlović, Gagula, Horvat, Ninčević, S. M. Batur (od 46’ G. Batur). Trener: Josip Lončar. (A. P.)