2. ŽNL

Sigurne pobjede Raštana i Arbanasa

Autor: Juraj Vunjak

22.05.2024. 11:46

Službeno gledajući do kraja je ostalo još jedno kolo, no Sveti Mihovil i Podgradina još imaju po dvije utakmice. Nadoknadu iz 15. kola riješit će danas, čime bi se mogla dobiti jasnija slika glede prvaka 2. ŽNL ove sezone. Trenutačni raspored snaga je sljedeći – vode Raštane s dva boda i utakmicom više od momčadi iz Sutomišćice. Raštančani, kojima je ovo prva sezona nakon reaktivacije kluba, mogu se samo nadati da Podgradina može napraviti iznenađenje. Upravo protiv nje igrali su u prošlom kolu i pobijedili s laganih 3:1. Gradinjani su poveli u 37. minuti pogotkom Ivana Rodića, no samo minutu kasnije Lovre Nekić je pogodio vlastitu mrežu za 1:1. Raštančani su u drugom poluvremenu pokazali kvalitetu i u manje od deset minuta došli do pobjede na krilima strijelaca Karla Vujevića i Tonija Katuše.

Osim njih igrali su još Arbanasi i NOŠK na Stanovima. Domaćini su pobijedili 3:0. Većina prvog poluvremena protekla je u egalu, no tada je u 45. minuti nesretni Martin Škoda skrenuo loptu u vlastitu mrežu čime su Arbanasi poveli s 1:0. Zadarska momčad iskoristila je situaciju i u nastavku drugog dijela u 15 minuta razmaka došla do dva pogotka u režiji Karla Smolić-Antišina i Lovre Krnčevića za potvrdu konačne pobjede. Novigradski klub ovim porazom se oprostio od sezone u kojoj će, ovisno o rezultatu Arbanasa u posljednjem kolu, završiti na petom ili pretposljednjem šestom mjestu. NOŠK je dobro počeo sezonu, no u proljetnom dijelu upisao je čak sedam poraza uz samo jednu pobjedu, koja je došla još u ožujku. Učinak Arbanasa gotovo je potpuno suprotan, loše su otvorili natjecanje, no u zadnje vrijeme su »prodisali« i ostvarili tri pobjede u nizu. Vrčevo i Debeljak »prekobrdskim derbijem« danas od 18 sati zaključit će pretposljednje kolo.

ARBANASI  3

NOŠK  0

ZADAR – Stanovi pomoćni teren. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: I. Zdrilić, J. Vrkić. Strijelci: 1:0 Škoda (Ag. 45’), 2:0 Smolić-Antišin (55’), 3:0 Krnčević (72’).

ARBANASI: I. Ukalović, Fain (od 77’ Mandić), Fabijanić, Krnčević (od 73’ A. Ukalović), Vulić (od 71’ Predovan), Dadić (od 71’ Bušić), Jurko, Rončević, Pastuović, Smolić-Antišin (od 73’ Bilaver), Dundović. Trener: Josip Dadić.

NOŠK: Matek, Šestan (od 46’ Rogić), Ivanov, Škoda (od 77’ Anzulović), Brekalo, Mikecin (od 73’ Čolak), Oštrić (od 46’ Proroković), Buterin (od 60’ Šare), Filipović, Šoletić. Trener: Zoran Arambašić.

PODGRADINA 1

RAŠTANE 3

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: T. Galov, Z. Sinovčić. Strijelci: 1:0 Rodić (37’), 1:1 Nekić (Ag. 38’), 1:2 Vujević (67’), 1:3 Katuša (75’).

PODGRADINA: Zubčić, Žuža, R. Nekić, D. Nekić, Lerga, Baričević, Rodić, L. Nekić, Kalac, Klanac, B. Nekić.

RAŠTANE: N.-M. Katuša, Vujević, L. Galešić, Erlić, R. Katuša (od 70’ Lepur), Syla, T. Katuša, Jakovljević, Colić (od 84’ M. Galešić), Novoselović, D. Katuša. Trener: Mišel Jelenković.