Subota, 27. travnja 2024

Svjetski skijaški kup

Samuel Kolega šesti, Istok Rudeš 29. nakon prve vožnje u Adelbodenu, Zubčić nije stigao do cilja

07.01.2024. 13:04

Koliko su uvjeti na stazi bili zahtjevni pokazuje i činjenica da prvu vožnju nije uspjelo završiti ukupno 25 skijaša

ADELBODEN  Hrvatski skijaš Samuel Kolega je šesti nakon prve vožnje slaloma u Adelbodenu, a plasman u drugu vožnju osigurao je i Istok Rodeš, dok je najbrži bio Norvežanin Alexander Steen Olsen

Steen Olsen je zauzeo prvu poziciju s vremenom 56.79, a zaostatak Kolege, koji je imao startni broj 25., za njim iznosi 50 stotinki (57.90). Drugi je još jedan norveški skijaš Atle Lie McGrath sa samo pet stotinki zaostatka (56.84), a treći Talijan Tommaso Sala sa 23 stotinke sporijim vremenom (57.02).

Istok Rodeš se u drugu vožnju plasirao 27. vremenom prve vožnje 59.02 i zaostatkom 2,23 sekunde za Olsenom.

Filip Zubčić nije se uspio plasirati u drugu vožnju jer je napravio grešku i nije stigao do cilja. Koliko su uvjeti na stazi bili zahtjevni pokazuje i činjenica da prvu vožnju nije uspjelo završiti ukupno 25 skijaša.