PREMIER LIGA

Povratak stare forme? Liverpool pregazio Leeds, briljirali Salah i Jota

Autor: Robert Hrkać

17.04.2023. 22:53

Utakmicom Leedsa i Liverpoola na Elland Roadu zaključeno je 31. kolo engleske Premier lige, a slavili su gosti iz grada Beatlesa s visokih 6 : 1.

Raspoloženi Redsi su znakove stare forme pokazali odmah u prvom poluvremenu, kada su preko Gakpa i Salaha došli do vodstva od 2 : 0. Nizozemac je u 35. minuti zabio na asistenciju Trenta Alexander-Arnolda, a Egipćanin je četiri minute kasnije svojom ubojitom ljevicom pogodio prvi kut Mesliera.

Leeds je u život vratila pogreška Konatea u 47. minuti, koju je kaznio Kolumbijac Luis Sinisterra. No to nije uzdrmalo Liverpool. U 52. minuti je Curtis Jones sjajnom dubinskom loptom izbacio cijelu domaću obranu, a Diogo Jota je kirurški precizno naciljao mrežu. Show gostiju nastavio se u 64. minuti novim pogotkom Salaha, dok su posljednje čavle u lijes Leedsa zabili Jota i zamjena Darwin Nunez.

Liverpool je na osmom mjestu s 47 bodova, a Leeds je 16. s dva boda više od zone ispadanja.