HRVATSKI ČUVAR MREŽE

Pogledajte fenomenalnu obranu Livakovića koja je bacila komentatora u delirij

Autor: H.H.

25.10.2023. 16:30

Fenerbahče je u 9. kolu turskog prvenstva pobijedio Hatayspor 4:2 i tako nastavio pobjednički niz. To im je bila 17. pobjeda u isto toliko utakmica u svim natjecanjima. Utakmica je započela golovima Szymanskog u 7. i Osayi-Samuela u 16. minuti, a na 3:0 povisio je Edin Džeko u 39. minuti.

Gosti su prvi pogodak postigli u drugom poluvremenu kada je Ghoulam u 55. minuti iz slobodnog udarca zabio za 3:1, a prednost za Fenerbahče povećao je Can Kahveci u 64. minuti. Konačnih 4:2 postavio je Aabid u sudačkoj nadoknadi.

Dominiku Livakoviću bio je to prvi gol koji je primio nakon 440 minuta provedenih na vratima turskog velikana. Obranu utakmice imao je samo 30-ak sekundi nakon početka drugog poluvremena kada se nakon ubačaja lopta odbila u noge igraču Hatayspora 6-7 metara od gola. Uspio je zapucati, no Livaković je bio dobro postavljen i uspio je skinuti težak udarac što je izazvalo nevjericu kod protivnika i natjeralo komentatora da viče njegovo ime. Obranu pogledajte OVDJE.