Sigurnih +10

Pobjeda nad Furnirom za kraj Lige za prvaka

Autor: Andrija Dešpoja

06.05.2023. 21:49

Košarkaši Zadra pobjedom 76:66 na gostovanju kod Furnira su zaključili nastup u Ligi za prvaka i prema doigravanju kreću s drugog mjesta, a protivnik u četvrtfinalnoj seriji bit će im zagrebački Dinamo. U rezultatski beznačajnoj utakmici za oba sastava trener gostiju Danijel Jusup ispremiješao je svoj kadar i rasporedio minutažu na gotovo sve igrače, osim Klarice i Matuline dok Drežnjak nije ni doputovao u Zagreb.

Manjak motiva za bodovima više se osjetio kod Zadrana koji su igrali na pola gasa i dopustili domaćinu da na odmor ode s poravnatim rezultatom (36:36), dok su kraj treće četvrtine Dubravaši dočekali na šest koševa viška (56:50). Ipak, Jusupovi igrači u završnih deset minuta podižu nogu s kočnice i u posljednje tri minute uspijevaju slomiti Furnir za ukupnu 26. pobjedu u osnovnom dijelu hrvatskog prvenstva.

Zadar je predvodio Davis s 14, Mekić je dodao 12 ubačaja, dok je Ramljak postigao 11 koševa.