1.ŽNL

Pakoštane nakon osam pobjeda naletjele na - Galovac!

Autor: Juraj Vunjak

16.04.2024. 09:34

U 20. kolu Prve županijske lige Galovac je na domaćem terenu s 1:0 pobijedio vodeće Pakoštane. Jedini pogodak zabio je Roko Burčul u šestoj minuti. Pakoštanci su se pokušavali vratiti, ali u 73. minuti Marin Knez zaradio je drugi žuti karton te je morao napustiti igru. Gosti tako nisu uspjeli izbjeći treći poraz u sezoni, prvi nakon osam pobjeda zaredom. Pakoštane su još uvijek prve, ali se drugoplasirani Sabunjar približio na bod zaostatka. Privlačani su potvrdili status favorita i na domaćem terenu porazili Novu zoru s 2:0. Oba pogotka pala su u posljednjih 20 minuta susreta, a dvostruki strijelac bio je Zvonimir Glavan.

Tri boda manje od Pakoštana ima treći Hajduk, koji je u gostima uvjerljivo slavio protiv Velebita s 3:0. Sva tri gola Pridražani su postigli u drugom poluvremenu, unutar 20 minuta razmaka Srzić je zabio jednom, a Buljat je dvaput pospremio loptu benkovačku mrežu. Hajduk je u sjajnoj formi, u posljednjih sedam utakmica jedanput su remizirali, a iz šest dvoboja su izašli kao pobjednici. Hajduk ima plus tri u odnosu na četvrte Bibinjce, koji imaju utakmicu manje. Do kraja sezone je još šest kola u kojima u borbi na prvo mjesto treba računati i na Hajduk, a ne treba otpisati ni Bibinje. Mogla bi to biti zanimljiva završnica u utrci za prvaka.

Utakmica Abecede sporta i Škabrnje ‘91 na Višnjiku završila je 2:2. Domaćini su pogodcima Ivčevića i Lučića poveli 2:0 u prvom poluvremenu. Ipak, Bilaver i Butić su u nastavku donijeli Škabrnji bod. Zlatna Luka je u Sukošanu s 4:1 potopila Polaču. Domaćini su poveli pogotkom Borisa Labusa da bi Polača izjednačila preko Prtenjače. U drugom dijelu Zlatna luka je preuzela kontrolu utakmice i golovima Orlovića, Borisa i Lucijan Martina Labusa nakon četiri poraza zaredom upisala važnu pobjedu u borbi za potvrdu prvoligašku statusa za sljedeću sezonu. Posljednji Zemunik je slavio u Crnom protiv Dalmatinca s 3:2 za drugu pobjedu u sezoni. Važni su to bodovi u borbi za ostanak budući da Zemunik i Polača imaju 10 bodova, a težina borbe za ostanak prati i Abecedu, koja je na plus tri u odnosu na najugroženiji dvojac. Utakmica Dragovoljac – Bibinje je odgođena.

VELEBIT   0

HAJDUK   3

BENKOVAC – Gradski stadion. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Katuša i Bačić. Strijelci: 0:1 Srzić (62’), 0:2 Buljat (67’), 0:3 Buljat (80’).

VELEBIT: Jarmanović, Nakić, Josić-Jurjević (od 68’ Ćumurdžić), Šušak (od 68’ Guzić), J. Bačić, L. Brkljača, N. Brkljača (od 46’ Šitum), Rašić (od 80’ Hasanović), M. Bačić, Tadić (od 46’ Duvnjak), Rosić. Trener: Šime Kardum.

HAJDUK: Karlić, Zekan (od 46’ Malbašić), Paleka (od 83’ Kokić), T. Baždarić (od 86’ Do. Čulina), Gospić (od 46’ M. Baždarić), Remšak, Buljat (od 86’ Klapan), Du. Čulina, Viduka, Srzić. Trener: Marko Moravčić.

SABUNJAR   2

NOVA ZORA   0

PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Žilić i Juko. Strijelci: 1:0 Glavan (71’), 2:0 Glavan (90’).

SABUNJAR: Viduka, Škara, Brkić, Miletić (od 84’ Bandalo), Lisica (od 46’ Čirjak), Glavan, J. Jurlina (od 63’ Lipotica), M. Jurlina (od 46’ Ninčević), Bašić, Dunić, Rončević. Trener: Jurica Lonić.

NOVA ZORA: Demo, Colić (od 77’ Mišolongin), Barić, Bezinović, Gašpar, Pavlović, Gagula, Ninčević, Horvat, L. Batur, S. M. Batur. Trener: Josip Lončar.

GALOVAC   1

PAKOŠTANE  0

GALOVAC – Igralište SC Milivoj Burčul – Lućo. Sudac: Josip Anić. Pomoćnici: Čulina i Župan. Strijelac: 1:0 R. Burčul (6’).

GALOVAC: V. Jovančević, Ninčević, Vukorepa, H. Jovančević, Pilipović (od 46’ Smokrović), Kožul, L. Burčul (od 90’ Čorak), Jurac, Šarić, R. Burčul, Kapitanović. Trener: Alen Vedrić.

PAKOŠTANE: Romić, Stojanov, Crnjak, Šarin, Knez, Maksan, Batista, Kazija, Šarić (od 68’ Bačkov), I. Kurtov (od 46’ Lokin), Mitrović (od 78’ L. Kurtov – od 90’ Banđen). Trener: Jugo Dominis.

DALMATINAC  2

ZEMUNIK   3

CRNO – Stanko Baričević-Šole. Sudac: Tomislav Kuman. Suci: Š. Žilić, M. Zubčić. Strijelci: 0:1 Margarin (9’), 1:1 Tomić (27’), 2:1 Zdrilić (47’), 2:2 Lučić (63’), 2:3 Valentić (85’).

DALMATINAC: Vulić, Džapo (od 46’ Š. Zdrilić), Batur, Perić (od 46’ Grabovac), Krešić (od 46’ Dušević), Tomić, Milin, Baždarić, Čakarun, Skitarelić (od 73’ T. Zdrilić), Brzoja. Trener: Ivan Grgurović.

ZEMUNIK: Knežević, M. Lučić (od 90’ Brkić), Baždarić (od 53’ Valentić), Margarin, Buljat, Mandić, P. Tokić, L. Lučić, Župan, B. Tokić, Pinčić. Trener: Vlado Mandić.

ZLATNA LUKA   4

POLAČA   1

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: Čirjak, Lerga. Strijelci: 1:0 B. Labus (27’), 1:1 Prtenjača (37’), 2:1 L. M. Labus (59’), 3:1 Orlović (82’), 4:1 B. Labus (90’).

SUKOŠAN: Žilić, L. M. Labus, Babić, Marić (od 90’ J. Sudinja), Orlović, Lončar, Torbarina (od 55’ Čanković), Jakušić, B. Labus, I. Sudinja (od 75’ Josić), Miočić (od 46’ Colić). Trener: Šime Ivković.

POLAČA: K. Prtenjača, Luka Erlić (od 53’ Jurjević), M. Čačić, Perković, D. Čačić, L. Prtenjača, Bašić (od 63’ Bobanović), Š. Erlić (od 46’ Luka Erlić II), Vrankulj, S. Čačić, I. Prtenjača. Trener: Joso Vulić.

ABECEDA SP.  2

ŠKABRNJA ‘91  2

ZADAR – Igralište ŠC Višnjik. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: M. Narančić. A. Galac. Strijelci: 1:0 Ivčević (19’), 2:0 Lučić (45+2’), 2:1 Bilaver (51’), 2:2 Butić (66’).

ABECEDA: J. Škara, Matak, Ivčević, Memedović, Rados (od 55’ Žilić), Surać (od 78’ Dunatov), L. Škara, Lučić (od 65’ Ivković), Pavlović, Klanac (od 78’ Vujević), Crnjak. Trener: Stipe Pavičić.

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak, Brkić, K. Škara, P. Jurić (od 78’ Š. Škara), Butić, Ivković (od 46’ Bilaver), Lučić, Smokrović, Knežević, T. Jurić (od 46’ Vuković). Trener: Josip Butić.