10 C°

Druga HMNL

Pakoštanci prosuli sve u posljednjoj minuti

24.01.2024. 13:25

Situacija za Pakoštane u Drugoj ligi Jug je sve teža. Nakon što nisu otputovali na utakmicu 12. kola u Ploče protiv Porto Tolera, pa su domaćini bez borbe slavili 3:0, »žuto-crnima« su i oduzeta tri boda za pad na posljednje mjesto na ljestvici. Novi udarac došao je u 13. kolu u domaćoj utakmici protiv splitskih Mejaša. Sve do zadnje minute činilo se da će Pakoštanci osvojiti tri boda, a onda su gosti praktično s istekom vremena postigli ne jedan, nego dva gola za pobjedu 6:5 i potpuni šok u domaćim redovima. Bio je to peti uzastopni pakoški poraz, s kojim je pao u vodu sav trud najbolje malonogometne momčadi u Zadarskoj županiji, koja je prethodno vodila 3:1, a u 36. minuti je bilo 5:3. U 14. kolu Pakoštane, koje su posljednji put pobijedile u 7. kolu (26. studenoga) kod Hrvatskog dragovoljca (10:7), očekuje gostovanje kod Kaštela.

PAKOŠTANE  5

MEJAŠI  6

SV. FILIP I JAKOV – Dvorana Osnovne škole. Suci: Hrvoje Klarić (Šibenik), Nina Nakić (Mirlović Zagora). Strijelci: 0:1 Koljanin (1’), 1:1 Horvat (17’); 2:1 Bašić (28’), 3:1 Mihovilović (30’ – ag), 3:2 Cikojević (31’), 4:2 Tokić (32’), 4:3 Glavina (34’), 5:3 Bašić (36’), 5:4 Glavina (36’), 5:5 Koljanin (40’), 5:6 Duran (40’).

PAKOŠTANE: Rosan, Horvat, Šarin, Gambiraža, Stojanov, Šarić, Vučkov, Knez, Maksan, Bašić, Tokić. Trener: Kristijan Čubrić.

MEJAŠI: Topić, Glavina, Cikojević, Koljanin, Petranić, Duran, Ratković, Božinović, Mihovilović. Trener: Hrvoje Kekez.

Redoslijed: 1. Hajduk 34, 2. Kijevo 32, 3. Podstrana 27, 4. Porto Tolero 24, 5. Murter 17, 6. Kaštela 17, 7. Mejaši 16, 8. Heroji 2007 14, 9. Bačvice 13. 10. Hrvatski dragovoljac 11, 11. Solin 1980 9, 12. Pakoštane (-3) 7 bodova.