28 C°

TAEKWONDO

Toni Čanković i Pavle Marinović osvojili drugo mjesto

28.05.2024. 17:02

Članovi Taekwondo kluba Zadar nastupili su na tradicionalnom međunarodnom natjecanju Karlovac open u borbama u konkurenciji mlađih kadeta (9 do 12 godina) i kadeta (12 do 14 godina). Organizator je bio Taekwondo klub Karlovac, koji je ovim natjecanjem obilježio 56 godina od osnutka kluba. Na natjecanju su sudjelovali sportaši iz Italije, Austrije, Luksemburga, Slovačke, Slovenije, Mađarske, Crne Gore, Ukrajine i Hrvatske. Za Zadar je kod mlađih kadeta nastupio Toni Čanković u kategoriji do -33 kg koji je uz tri borbe i dvije pobjede osvojio drugo mjesto.

– Čankoviću su to bile prve pobjede i zasluženo je osvojio ovu medalju – kaže Mladen Uskok, trener Zadra.

Kod kadeta najbolji rezultat ostvario je Pavle Marinović (- 41 kg) osvojivši srebrnu medalju. Roko Štulina (- 49 kg) je bio treći. Kadetkinje Loreta Beram i Lana Grzunov u kategoriji do 44 kg poražene su u polufinalu, te su osvojile treće mjesto. Brončana je bila i Korina Uskok (- 55 kg).