SP u plivanju

Nikola Miljenić 12. na 50 delfin, Amina Kajtaz 16. na 100 delfin

Autor: Ivana Vaupotić

12.02.2024. 07:07

Nikola Miljenić zauzeo je 12. mjesto u utrci na 50 delfin prvoga dana Svjetskoga prvenstva u plivanju, domaćin kojega će do 18. veljače biti Doha. Najbolji hrvatski plivač polufinalnu je utrku isplivao za 23.37 sekundi, čime je drugi put u istome danu u katarskoj prijestolnici popravio svoj osobni rekord. Dvadesetšestogodišnji Zagrepčanin u kvalifikacijama je plivao 23.41 sekundu, zauzeo također 12. mjesto i za 27 stotinki nadmašio svoj 16 dana star osobni rekord iz Luksemburga, da bi u polufinalu bio još četiri stotinke brži. Za plasman u finale trebalo je plivati 23.24 sekunde.

Amina Kajtaz zauzela je 16. mjesto u polufinalu utrke na 100 delfin plivavši 59.22 sekunde, rezultat je to 73 stotinke sporiji od njezinog apsolutnog rekorda Hrvatske sa Svjetskoga prvenstva u Fukuoki u srpnju prošle godine, odnosno 1.17 sekundi sporiji od onoga koji je vodio u finale. Plivačica Kantride u jutarnjim je kvalifikacijama plivala osam stotinki brže nego u polufinalu i 14. rezultatom plasirala se u utrku 16 najboljih plivačica na svijetu.

Danas kvalifikacije očekuju još dvoje hrvatskih plivača, Ana Blažević nastupit će u kvalifikacijama na 100 prsno, dok Niku Jankovića očekuje utrka na 200 slobodno.