19 C°

RUKOMET

Nova pobjeda Zadrana: U dvorani Mocire 'pao' Rovinj

14.10.2023. 20:31

Rukometaši Zadra 1954 nastavili su pobjednički niz u Prvoj ligi jug. Večeras u dvorani Mocire s 30:24 pobijedili su Rovinj, momčad koja je baš kao i Zadar nakon prva dva kola imala dvije pobjede.

U prvom poluvremenu dvoboj je bio izjednačen. Gosti su bolje počeli utakmicu i poveli su 4 : 1, no Zadar se brzo vratio. Ipak, na poluvremenu je Zadar bio u rezultatskom zaostatku od minus jedan. Sredinom drugog poluvremena Zadrani su počeli stvarati osjetniju rezultatsku razliku, koju su na kraju pretvorili u uvjerljivu pobjedu.

Najefikasniji kod Zadrana s devet golova bili su Tiziano Merhar i Andrija Prtenjača, a jedan gol manje postigao je Ivan Čirjak. Nakon tri odigrana kola, na vrhu ljestvice su Zadar i Zamet sa šest bodova.