“Šestica” Raštana, Nova zora na jedanaesterce

26.02.2012. 23:00

BIBINJE 7 (2)

NOVA ZORA 8 (2)
BIBINJE – Igralište Franko Lisica. Sudac: Miletić. Pomoćnici: Z. Žilić i Dukić. Strijelci: 1:0 L. Sikirić (23), 1:1 Milat (47), 1:2 Milat (60. – 11 m), 2:2 L. Lukić (83. – 11 m).
BIBINJE: Šimunić, M. Lukić, D. Bugarija (od 70. Fuzul), Sikirić (od 60. V. Lukić), N. Bugarija, V. Bugarija (od 74. Z. Režan), Mate Režan (od 42. Karaban), B. Bugarija, H. Režan (od 77. Marko Režan), L. Lukić, Mirković. Trener: Dejan Butić.
NOVA ZORA: Barbaroša, Baričić, Miloš, Prtenjača, Mrvičić, Majica, Ivković, S.M. Batur (od 46. Bobanović), Brkljača, Morović (od 82. Vrankulj), Milat. Trener: Krešimir Mikas.
U konačnici nogometaši Nove zore su izborili četvrtfinale nakon što je u regularnom dijelu rezultat bio neriješen, a u ruletu jedanaesteraca Filipjanci su bili uspješniji tek u drugoj seriji. U početku utakmice Luka Lukić je imao šansu za domaće, a u vodstvo su došli na polovici poluvremena. Tada je u akciji nekoliko igrača pokušavalo šutirati na vrata Barbaroše sve dok lopta nije došla do Lovre Sikirića koji iskosa po zemlji šalje loptu u suprotni kut. Početkom nastavka gosti su izjednačili preko Milata u polukontri s lijeve strane. Potom je Brkljača imao šansu dovesti goste u vodstvo prizemnim udarcem u suprotni kut, ali je lopta prošla tik uz vratnicu. Za vodstvo gostiju pobrinuo se Milat koji je najprije srušen u kaznenom prostoru, a potom je bio precizan s bijele točke. Izgledalo je da će tim rezultatom utakmica završiti, no u finišu utakmice razigrao se opasni Bože Bugarija koji je zadavao podosta problema suparničkoj obrani. Bugarija je u jednom trenutku bio srušen u kaznenom prostoru, a Luka Lukić je bio siguran realizator s bijele točke za 2:2. Treba reći da je u ruletu jedanaesteraca nakon prvog udarca vratar Bibinja Šimunić dobio crveni karton pa je nastavio braniti igrač Zvonimir Režan, a svih pet izvođača bilo je precizno. U dodatnom pripetavanju nakon dva uspješna pokušaja prvi su promašili Bibinjci.
DALMATINAC 0
ZRMANJA 1
CRNO – Igralište Stanko Baričević Šole. Gledatelja: 100. Suci: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelac: 0:1 Šendula (45.).
DALMATINAC: Vulić, Meštrović, Vujević, Brkić, Baričević, Čule, Grgurović, Bilaver, Marić, Blagdanić, Franov. Još su igrali: Rončević, Čirjak. Trener: Mate Grgurević.
ZRMANJA: Šarlija, Sigurnjak, Ante Jurjević, Šime Brkić, Goran Jurjević, Ante Brkić, Župan, Ivan Jurjević-Škopinić, Šendula. Još su igrali: Jure Brkić, Luka Vrkić, Marin Klanac. Trener: Slaven Bilaver.
U korektnoj utakmici domaćini su bili mnogo bolji i imali više prilika. No u 45. minuti gosti su došli u vodstvo golom Šendule. Domaći vratar je odbio loptu, a Šendula je s dva metra gura u gol.
POLAČA 1
CROATIA 0
POLAČA – Igralište Bićine. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Čačić (Zadar). Pomoćnici: Anto Ević (Obrovac) i Denis Vrkić (Zadar). Strijelac: 1:0 A. Prtenjača (55.).
POLAČA: Džaja, Ćuković, Jurjević (od 65. Kulaš), Perica, Grgurović, J. Bobanović (od 46. Volpi-Kobal), D. Prtenjača, L. Bobanović (od 80. Pavičić), Miletić (od 81. Čulina), A. Prtenjača, Bašić (od 72. Čačić). Trener: – .
CROATIA: J. Matulj, K. Colić (od 76. K. Santini, A. Colić (od 65. J. Santini), I. Baričić, Deković, Jačan, M. Budanović (od 80. Pirović), Duvnjak, I. Matulj (od 60. Bolić), Mandić, Vidas (od 29. D. Budanović). Trener: Vlado Pirović. Crveni karton: Ante Džaja (Polača, 86., prekršaj vratara izvan kaznenog prostora), Marin Čulina (Polača, 90., drugi žuti karton).
Teže od očekivanog Polačani su uspjeli u 2. kolu Županijskog kupa pobijediti solidni sastav županijskog prvoligaša Croatiju iz Turnja – 1:0. Sve bitno dogodilo se u drugom poluvremenu kada su domaćini postigli jedini zgoditak u 55. minuti. Ante Prtenjača je iz slobodnog udarca s 22 metra neobranjivo pogodio lijeve rašlje Josipa Matulja. U finišu prave drame, jer je na gol Polače, nakon isključenja vratara Ante Džaje, stao upravo Ante Prtenjača jer su domaćini već napravili pet izmjena. Povratnik Prtenjača osigurao je svojoj momčadi prolaz u 3. kolo s tri velike obrane.
RAŠTANE 6
MURVICA 0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Damir Kraljević i Damir Lerga (oba Zadar). Strijelci: 1:0 L. Čirjak (46.), 2:0 Rogić (60.), 3:0 Čačić (76.), 4:0 Čačić (78.), 5:0 Čačić (80.), 6:0 Birkić (82.).
RAŠTANE: Pedić, Srzentić (od 11. Birkić), Veršić, Rogić, Bašić, Župan, Tičak, L. Čirjak (od 50. Paleka), Ivković (od 52. Andačić), Čačić, Burčul (od 63. S. Čirjak). Trener: Leopold Burčul.
MURVICA: Proroković, Vidaić, Jurlina, Svetić, I. Kučić, Tadić, A. Lučić (46. Miletić), R. Ćustić, R. Surać (od 46. Žilić), Šarić (od 80. Surać), M. Lučić. Trener: Ante Grgeč.
Nakon 0:0 u prvom dijelu susreta tek u drugom dijelu kvalitetnija i spremnija momčad Raštana skršila je snažan otpor Murvice i pobijedila s visokih 6:0 (0:0), te se plasirala u 3. kolo Kupa. Poslije više propuštenih prigoda u prvom dijelu početkom nastavka domaćini su krenuli ofenzivnije i u 46. minuti došli u vodstvo golom L. Čirjaka. U 60. minuti Marko Rogić udarcem glavom sa šest metara dovodi u vodstvo – 2:0 i time osigurava pobjedu favorita. Nakon toga razigrani Josip Čačić je iskoristio umor gostujuće momčadi i u četiri minute poslije iz lijepih akcija postigao svoj hat-trick. Šesti gol za Raštane dao je Luka Birkić u 82. minuti. Pogodio je iz gužve, za zasluženih 6:0 Raštančana.
ZEMUNIK 2
VELEBIT 5
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Šime Žilić (Škabrnja). Strijelci: 0:1 Uskok (11.), 1:1 Fabijan (15.), 1:2 Batur (17.), 1:3 Bilaver (22.), 1:4 Uskok (27.), 2:4 Perić (32.), 2:5 Uskok (78.).
ZEMUNIK: Dragaš, M. Marušić (od 46. Paleka), J. Alvir, A. Paleka, Ćurković, Buljat (od 39. Šare), Kasap (od 46. J. Fabijan), Šarić (od 46. J. Marušić), Baždarić, Perić, D. Fabijan (od 46. M. Alvir). Trener: Milivoj Krnčević.
VELEBIT: Juko (od 46. Šarić), Dujmović (od 46. Majić), Benić, Kruneš, Morić (od 46. Remšak), Kolić, Miletić, Batur (od 70. Zanić), Uskok, Rakić, Bilaver (od 80. Katuša). Trener: Josip Lončar.
Već u 11. minuti gosti su nakon lijepo izrađene akcije preko Uskoka došli u vodstvo. Četiri minute kasnije domaćini su poravnali – 1:1 golom Dragana Fabijana. U tim trenucima zanimljive i borbene utakmice gosti su postigli tri zgoditka, a domaćini još jedan preko Baždarića. To je sve što smo vidjeli u prvom dijelu susreta. Nakon odmora gosti su preko Uskoka postigli i peti zgoditak, no ovo poluvrijeme nije bilo na razini prvoga. Kao da su se obje momčadi zadovoljile ostvarenim.
PAKOŠTANE 4
PODGRADINA 1
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 150. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka ) i Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 1:0 M. Bačkov (5.), 2:0 Čirjak (22.), 3:0 Vulin (38. – 11 m), 4:0 Stojanov (61.), 4:1 M. Nekić (77.).
PAKOŠTANE: Lokin, Mi. Barešić (od 61. Mikulić), Barišić, Vulin, Anić, Lacman, Ćudina (od 69. Gegollaj), Ma. Bačkov (od 61. Vučkov), Čirjak (od 61. R. Barešić), Stojanov, Lalin (od 58. J. Lokin). Trener: Marko Lacman.
PODGRADINA: Demo, Kalac, Budan, L. Katalinić (od 46. Miočić), J. Batur, Ćurčija (od 46. Kalac), Crnjak, T. Katalinić (od 55. Nekić), Zdunić, B. Batur (od 46. Bucić), Rogić (od 61. J. Nekić). Trener: L. Marinović.
Pakoštanci su izborili nastup u 3. kolu zasluženom pobjedom nakon bolje igre tijekom čitavog susreta. Zgoditak u 5. minuti postigao je M. Bačkov. Na ubačaj po sredini terena pretrčao je obranu i s 10 metara pogodio desni kut. Povisio je Čirjak u 22. minuti, nakon proigravanja Ćudine s desna. U 58. minuti u prodoru prema golu gosti su srušili Lacmana, a kazneni udarac izvodi Lalin i pogađa. Stojanov je nakon proigravanja s 10 metara pogodio desni kut. Za goste je gol postigao Nekić u 77. minuti iskoristivši poklon loptu od Stojanova.