MLS liga

Bivši kapetan Rijeke nije mogao zamisliti bolji povratak na MLS terene nakon gotovo godinu dana stanke

Autor: Portal Novi list

26.02.2023. 08:38

Damir Kreilach se vratio! I to ne bilo kako. Zabio je pobjednički pogodak u trijumfu njegova Real Salt Lakea na otvaranju nove MLS sezone u Vancouveru. Domaći su vodili 1:0, a gosti iz Salt Lake Cityja preokrenuli u tri minute. Prvo je u 70. minuti zabio branič Justen Glad, a onda je bivši kapetan Rijeke ljevicom pogodio za konačnih 1:2.

Kreilachu je to bio prvi gol nakon gotovo godinu dana. Posljednji put poentirao je 10. travnja 2022. godine protiv Toronta na domaćem terenu, a sedam dana kasnije odigrao je i zadnju utakmicu.  Osjetio je velike probleme s leđima. Uslijedila je operacija, duga pauza tijekom koje je preskočio 30-ak utakmica, i mukotrpni proces povratka na terenu. Počeo je igrati u pripremama za novu sezonu, a u prvom kolu na najbolji mogući način najavio svoj veliki povratak nogometu i MLS ligi.

Kreilachu je ovo 48. pogodak u 135. nastupu u dresu Reala.