Nedjelja, 16. lipnja 2024

29 C°

EUROPSKO PRVENSTVO

U-17 reprezentacija Hrvatske odigrala 2-2 protiv Danske, presudit će dvoboj protiv Walesa

23.05.2024. 21:45

U susretu 2. kola B skupine Europskog nogometnog U-17 prvenstva na Cipru, reprezentacija Hrvatske je odigrala 2-2 protiv Danske upisavši i drugi remi u skupini.

Nakon uvodnog remija bez golova protiv Austrije, odabranici izbornika Marijana Budimira su u susretu 2. kola remizirali i protiv Danske odigravši 2-2.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je Danska povela, mladi hrvatski nogometaši su okrenuli rezultat s dva gola, da bi Danci izjednačili.

Mladi napadač Ajaxa Lasse Abildgaard doveo je Dance u vodstvo u 36. minuti, no pet minuta kasnije Hrvatska je izjednačila. Noa Mikić je prošao po desnoj strani te povratnom loptom uposlio Patricea Čovića, a mladi napadač berlinske Herthe lijepo pogodio za 1-1.

U 48. minuti mladi “Vatreni” su okrenuli rezultat, a asistent kod prvog gola, mladi branič Dinama, postao je i strijelac. Međutim u 60. minuti je izjednačio Roberto Risnaes nakon ubačaja iz kornera.

U drugom susretu večeras se sastaju Austrija i Wales.

Danska nakon nepotpunog 2. kola vodi sa četiri boda, Hrvatska ima dva, Austrija jedan, a Wales je bez bodova.

Prve dvije reprezentacije iz svake od četiri skupine izborit će plasman u četvrtfinale, a Hrvatska će put među osam najboljih tražiti 26. svibnja protiv Walesa (Achnas, 17:00).